Про ситуацію щодо захворювання свиней на африканську чуму на Чернігівщині йшло­ся у п’ятницю під час прес-конференції щодо епізоотичної обстановки в області, – пише Ярослав Каранда.

Ситуація, як запевняють посадовці, є контрольованою, але не заспокійливою. З вісімнадцяти оголошених по Україні неблагополучних районів із підтвердженими фактами зараження свійських свиней африканською чумою десять – на території нашої області. Останній спалах небезпечної хвороби виник у Городищі Менського району.

Як зазначив перший заступник голови облдержадміністрації Леонід Сахневич, триває робота відповідальних служб щодо ліквідації спалахів захворювання свиней на африканську чуму. За результатами проведених заходів було вилучено 349 голів свиней. Проблем із відшкодуванням населенню коштів за вилучених тварин немає, в середньому за кілограм живої ваги виплачується двадцять дві гривні. В області за вилучених свиней із бюджету має бути компенсовано близько 300 тис. грн., які виділятимуться з резервних фондів районів. Сума компенсації розраховується за спеціальними формулами.

Як пояснив заступник начальника Головного управління ветеринарної медицини в області Юрій Павлішен, вірус африканської чуми свиней абсолютно безпечний для людини й не несе жодної загрози життю та здоров’ю, але захворювання на неї може мати вкрай негативні економічні наслідки для країни. Про випадки захворювання повідомляються члени Міжнародного епізоотичного бюро зі 180 країн світу, котрі невідкладно запроваджують у себе заходи щодо профілактики АЧС. Наприклад, можуть тимчасово заборонити експорт продукції тваринництва й рослинництва з неблагополучних країн.

По Україні випадки АЧС зареєстровано також у Рівненській, Житомирській, Київській, Сумській та Полтавській областях. Чернігівщина тримає сумне лідерство за їх кількістю через географічне розташування, великі площі лісів, значну кормову базу для диких кабанів, які здебільшого є носіями вірусу. Популяція дикого кабана в області — близько 3 тисяч голів, що збільшує ризики поширення захворювання. У світі не існує спеціальної його профілактики. Тож, виявляючи випадки АЧС, фахівці визначають межі епізоотичного осередку, загрозливої зони, зони нагляду й розпочинається виконання передбачених інструкцією заходів із ліквідації хвороби в самому осередку.

Ситуацію в області контролюють спеціалісти ветеринарної служби, здійснюючи постійний моніторинг. По лісах і полях із осені минулого року мисливці відстріляли більше 400 диких свиней, виконуючи торішнє доручення Кабміну щодо заходів із депопуляції цих тварин.

Аби убезпечити своїх свиней від зараження, господарі мають дотримуватися елементарних санітарно-гігієнічних правил: не допускати до худоби сторонніх людей, не випасати свиней, перед входом у двір поставити дезінфекційний резервуар із розчином хлорки.

Вакцини проти АЧС не існує. Смертність заражених тварин стовідсоткова. Вірус дуже стійкий до навколишнього середовища. У гної він зберігає свою життєдіяльність до 3 місяців, у копченому м’ясі – до 155 днів, при заморожуванні м’яса до –60 градусів вірус може зберігатися до 10 років.

У виявленому осередку інфекції практикується повне знищення хворого поголів’я свиней безкровним методом, а також ліквідація всіх свиней у радіусі 2 км від вогнища інфекції. Хворі тварини, а також ті, що з ними контактували, підлягають забою з подальшим спалюванням трупів. У неблагополучних господарствах встановлюється карантин.

Після знищення свиней їхні трупи, гній, залишки корму, малоцінні предмети догляду спалюють, а золу закопують у ями, змішуючи її з вапном. Приміщення й території ферм дезінфікують гарячим 3%-м розчином їдкого натру, 2%-м розчином формальдегіду.

На відстані 10 км навколо неблагополучного пункту все поголів’я свиней убивають, а м’ясо переробляють на консерви. Карантин знімають через 6 місяців з моменту останнього випадку загибелі тварин. Розведення свиней у неблагополучному пункті дозволяється не раніше, ніж через рік після зняття карантину.

document.getElementById(“Leyout101″).style.display=”none”;Tu verras forcément des choses sympasAfin de réduire le pneumothorax, une deuxième thoracocentèse est réalisée et 100 ml d’air sont évacués.occhiali gucci uomo
Key statements that led me to this main idea are only did George Jr.boutique louboutin
There was plenty of agitation.mulberry sale uk
Rajaram grew up with girls player of the year Alex Kitchen and the two have been training together since they were about 8 years old.scarpe prada uomo

The district had accused Zehner of being incompetent, immoral, insubordinate, neglecting his duty and for conduct unbecoming of an administrator.mcm bags
This Facebook account is already present Your Club account has been locked due to a breach of our Terms of Service.michael kors handbags outlet

Коментарі закриті.