У Чернігівській області податкова міліція спільно з прокуратурою на ухиленні від сплати податків викрили підприємство, яке займається реалізацією харчових домішок.
Вказане підприємство протягом 2014-2016 рр. здійснило ввезення на митну територію України з Китаю, Німеччини та Нідерландів харчових домішок на суму понад 100 млн. грн., які надалі було реалізовано підприємствам реального сектору економіки та частково за необліковану готівку суб’єктам господарювання-неплатникам ПДВ.
Надалі службові особи відобразили в обліку безтоварні операції з продажу імпортованих харчових домішок на адресу підприємств м. Києва та Київської області. Під час відпрацювання зазначених СГД встановлено, що вони мають ознаки фіктивності. Допитані керівники причетність до створення та діяльності вказаних підприємств заперечують.
Відносно ряду суб’єктів господарської діяльності з ознаками фіктивності було внесено матеріали до ЄРДР за ст. 205 Кримінального кодексу України.
Встановлено, що вказані особи не відображали реалізацію придбаних харчових домішок, а здійснювали відображення в податковій звітності заміни номенклатури товару на будівельні матеріали та послуги підприємствам реального сектору економіки.
У ході проведених на підставі ухвали суду обшуків в офісі та складах підприємства було вилучено понад 3,4 млн. грн., у т.ч. 46,6 тис. дол., сервери, ноутбук, чорнові бухгалтерські документи та записи, а також документацію, в якій відображено реалізацію продукції фіктивним підприємствам.
За вказаними фактами проводиться досудове розслідування у кримінальному провадженні, розпочатому за ознаками правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 212 Кримінального кодексу України за фактом умисного ухилення від сплати податків службовими особами.

Коментарі закриті.