Протягом першого півріччя 2017 року українські правоохоронці зафіксували і передали на розгляд до судів 4,5 тис. справ, пов’язаних з корупційними злочинами та порушеннями. Приблизно половину з них судді встигли розглянути.

Використовуючи статистичні дані Верховного суду, журналісти вирішили скласти рейтинг з п’яти найбільш корумпованих областей нашої країни, – інформує еizvestia.com.

Отже, замикає п’ятірку лідерів Харківська область. Правоохоронці направили до суду 123 обвинувальних актів, пов’язаних із корупційними злочинами. Суди розглянули тільки 65 кримінальних справ.

Варто відзначити, що в першому півріччі в області, згідно зі статистикою, за корупційні злочини понесли кримінальне покарання 38 осіб, з яких 9 держслужбовців, 7 поліцейських, 3 військовослужбовців, 2 співробітники прокуратури і 4 глав селищ і посадових осіб місцевого самоврядування.

Четверте місце дістається Херсонської області. Місцеві правоохоронці направили до судів 127 обвинувальних актів щодо корупціонерів. А судами розглянуто 35 кримінальних справ і в результаті – 16 осіб зазнали кримінальне покарання за корупційні злочини.

У Херсонській області на корупції погоріло 6 депутатів і 4 поліцейських, 2 військовослужбовців, держслужбовець і співробітник місцевого самоврядування.

Бронза дісталася Запорізької області. А точніше її правоохоронцям. Адже вони задокументували і передали до судів 163 обвинувальних акта за корупційними кримінальними справами. Місцеві суди розглянули 50 кримінальних проваджень. В результаті 23 людини зазнали кримінальне покарання за корупцію.

Так, серед них 5 держслужбовців, 5 співробітників місцевого самоврядування, 2 депутата, 2 військовослужбовців і один поліцейський.

Срібло взяла Дніпропетровська область. Тут на 176 обвинувальних актів – всього 24 людини, засуджених за корупцію. При цьому суди розглянули 34 кримінальні провадження стосовно корупційних злочинів.

Варто відзначити, що в Дніпропетровській області погоріли на корупції всього 4 військовослужбовців, 2 поліцейських, 2 податківця і 3 чиновника.

Самим корупційним містом в країні виявилася наша столиця. Тут в місцевих судах висить 341 обвинувальний акт щодо осіб, які вчинили корупційне злочин. Також місцеві суди розглянули 66 кримінальних справ. Цікаво, що понесли кримінальне покарання за все 26 корупціонерів. З них тільки 19 держслужбовців, 2 поліцейських і 2 податківця.

Зауважимо, що найменше задокументовано корупційних злочинів в Чернігівській області. Тут складено і направлено до судів 20 обвинувальних актів, розглянуто судами 16 кримінальних справ і засуджено 15 корупціонерів.

 

Цікаво, що в цілому по Україні, протягом першого півріччя не понесли кримінальне покарання жоден співробітник НАБУ, НАЗКа і жоден суддя.

Менш чесними виявилися співробітники апарату суддів – попався і засуджений 1 людина в Черкаській області, всього 2 співробітника прокуратури в Харківській області і один співробітник СБУ в Львівській області.

Всього ж по Україні до кримінальної відповідальності за корупцію притягнуто 469 осіб.

Коментарі закриті.