Делегація від Чернігівщини взяла активну участь у роботі дводенної конференції «Впровадження Угоди мерів, як шлях до енергетичної безпеки України», котра проходила 15 – 16 травня в Черкасах.

За інформацією ГО “Центр “Доброчин”, до участі були запрошені представники органів центральної виконавчої влади, донорських структур та міжнародних організацій, посольств, громадських організацій, міст-членів ЕМУ, а також провідні експерти та консультанти з України та закордону.

Чернігівщину представляли Олександр Підгорний – директор Центру «Доброчин» (м. Чернігів), Олександр Буцко – заступник чернігівського міського голови, міські голови – Ігор Матюха (м. Корюківка)та Федір Фесюн (м. Мена), а також Сергій Солошенко, директор КП «Архітектурно-будівельний центр» Чернігівської районної ради.

У відкритті конференції взяв участь перший віце-прем’єр-міністр України Валерій Хорошковський. У своєму виступі він, зокрема, зазначив, що всі напрацювання та пропозиції, які пролунають на конференції у Черкасах, уряд візьме до уваги.

Дуже важливим був виступ Роберто Ло Чічеро Вайна, керівника проекту «Ініціатива енергозбереження в будівлях у країнах Східної Європи та Центральної Азії» (ESIB), про роль кондомініумів в усуненні перешкод при запровадженні заходів щодо підвищення енергоефективності у житлових будинках.

Свій досвід співпраці з ОСББ представив міський голова Черкас Сергій Одарич. Він розповів, що у Черкасах уже 5 років діє програма підтримки мешканців будинків, де були утворені ОСББ. Цього року на цю програму передбачено 2 млн. грн. Якщо раніше співфінансування від мешканців і міського бюджету складало 50 на 50, то нині вже 40 на 60. Більшу частину оплачують саме мешканці.

Міський голова зізнався, що навіть зменшення бюджетної частини не стримує ОСББ, адже заявок на фінансування значно більше, ніж заплановано коштів.

– Мені приємно, що минулого року кошти, отримані з програми підтримки ОСББ, були спрямовані на запровадження енергозберігаючих технологій у будинках. У будинках було проведено утеплення стін. Енергоаудит показав, що втрати тепла зменшилися до мінімуму, – зазначив Одарич.

На переконання Сергія Одарича, для міста така конференція є особливо важливою: її унікальність полягає у тому, що в одному місці були зібрані як науковці, міські голови, громадські лідери, так і представники уряду, різноманітних фінансових установ та закордонних інвесторів.

Коментарі закриті.