У Блистові відмовилися від самооподаткуванняНа православне свято теплого Олексія блистівчани побували на службі Божій у місцевій церкві. Кожен по-своєму відзначив свято і ще встиг узяти участь у зібранні громади села.

Одні прибирають, а інші смітять

– Мені надзвичайно приємно, що мешканці вулиці Гагаріна без будь-якої вказівки чи примусу вийшли і прибрали територію, на якій живуть, – сказав очільник блистівської громади Юрій Мишкін. – А роботи там було чимало – покинуті оселі, біля яких зібралися гори непотребу, зарослі, інший безлад. Від усього цього і сліду не лишилося.

Але є такі жителі села, які уперто ігнорують узаконене сміттєзвалище, а натомість домашній непотріб викидають де заманеться. Особливо від стихійного накопичення сміття страждає так званий «Млинок» – сільський куток, який знаходиться по дорозі на Семенівку. Активісти громади не один раз організовували там прибирання, однак знаходяться людці, які повертають все на круги своя.

Їх меншає, але життя триває

У Блистові, як і в кожному населеному пункті району, щороку зменшується кількість жителів. Торік у селі було 815 мешканців, 24 пішли за межу Вічності, а 10 з’явилися на світ.

Працездатного віку у Блистові понад 300 осіб, однак роботу мають далеко не всі, тому ведуть особисте господарство – вирощують зернові і городину, тримають не по одній корові. За рахунок цього і живуть.
На території села живе вісім багатодітних родин, у яких виховується 33 дитини.

Проблемою для блистівчан є відсутність дитсадка. Подано батьками 22 заяви до сільської ради, аби дошкільний заклад якнайшвидше був відкритий. Приміщення для дітвори є – у школі, батьки згодні дати до дитсадка іграшки, ліжка, постільну білизну. Натомість сільський голова вважає, що ця справа швидко не робиться, знадобиться два, а то й три роки, і ще грошей треба майже 100 тисяч гривень.

Заступник директора компанії «Олстас-льон» Сергій Олефіренко запевнив учасників зібрання, що компанія зобов’язується допомогти селу відкрити дитсадочок, аби він уже у цьому році запрацював.

У селі на належному рівні працюють усі заклади соціально-культурного призначення – культосвітні установи, пошта, школа, фельдшерсько-акушерський пункт. ФАП потребує невідкладного ремонту.

За сприяння депутата районної ради, заступника голови районної ради Віктора Ляха до села відремонтували дорогу. Бірківську лікарську амбулаторію, яка обслуговує і блистівчан, укомплектовано сімейним лікарем, а для школи придбано шпалери і відремонтовано покрівлю.

Тисяча і одна проблема

Збори жителів села, як відзначили самі блистівчани, були, як ніколи, багатолюдними та емоційними.
Люди стурбовані станом громадських пасовищ, адже землі, які знаходяться за межами села, не належать громаді. Тому треба оформлювати потрібні папери, аби на законних підставах випасати худобу.

Блистівчани не байдужі до сьогоднішньої ситуації в країні, активно її обговорювали. А українській армії надали конкретну допомогу – зібрали і передали продукти харчування, речі, гроші.

У селі більше ста коней, які знаходяться у власності блистівчан. Це чи не найвища цифра серед населених пунктів області. Не всі селяни їх належно утримують, худоба табунами ходить по садах і городах блистівчан. На сході піднімали питання щодо покарання власників коней, які не пасуть і не припинають їх.

Збори вирішили скасувати самооподаткування, бо платять далеко не всі, а ті, що роблять це постійно, сільську казну не можуть наповнити до потреби.

Дільничний інспектор міліції Дмитро Шишига занепокоєний самогонними «точками», які є в селі. Вистачає у Блистові і сімейних дебоширів. Торік одна жінка вирощувала коноплі, за що понесла відповідальність.

Коментарі закриті.