У Блистові росте клен пам’ятіНедалеко від старовинної церкви Різдва Богородиці над крутим берегом річки Пулки розкинув віти кремезний клен. Мало не сто років дивиться він на широчінь замріяних придеснянських луків, кілька поколінь блистівчан споглядав з висоти широкої крони. А цьогоріч поряд з кленом з’явився ще й особливий пам’ятний знак.

Старого велетня видно ще здалеку, адже здіймається він над сусідніми деревами, немов мудрий дід серед онуків. Скільки років йому, точно ніхто не знає, та видно, що доволі – стовбура удвох не охопиш.

Та не тільки цим вирізняється дерево (адже схожих і по сусідніх селах знайти можна). Виділяє його подія, що сталася багато десятиліть тому.

Поряд з кленом – цегляний знак, на ньому – примітна табличка. Підходимо, читаємо:

«Під цим кленом у 1941 році зібралися випускники нашої школи (22 дівчини і 22 хлопці) зустріти схід сонця, яке освітить їм дорогу в майбутнє. Але Дмитро Корінь, який заходив додому, почув по радіо страшну вість. Фашистська Німеччина розпочала війну, навіть бомбили Київ. Усі із сумом порозходилися по домівках. Закохана пара ще постояла декілька хвилин і з болем у серці теж пішла додому. Двадцять один хлопець і одна дівчина з цього класу воювали на різних фронтах. Слава їм і всім, хто в боях здобув Перемогу! Бережіть цей клен пам’яті!»

Ініціатором створення пам’ятного знаку став учасник того передвоєнного випуску уродженець Блистови Василь Никон. Василь Кіндратович – агроном-біолог, викладач інституту. Інтелігент з активною життєвою позицією, захоплювався літературою, мав хист до малювання. Хоча давно виїхав із села, ніколи його не забував, часто відвідував. Картини Василя Никона і зараз тішать погляд у місцевій школі та сільській раді.

Установлено знак якраз на Спаса, його освятив блистівський священик отець Олексій.

Із того пам’ятного шкільного випуску 1941 року 14 юнаків так і не повернулися з фронту. На превеликий жаль, наприкінці жовтня пішов у Вічність і сам Василь Кіндратович. За його заповітом, похований у рідній землі, на тихому сільському кладовищі поряд із батьками.

Коментарі закриті.