Напередодні вихідних у Блистову з робочим візитом завітала Міжнародна фінансова корпорація, група світового банку IFC, яка запускає новий проект для такого підсектору сільського господарства як “молочка”.

Про це розповіла радник зі стратегічного та операційного управління департаменту консультаційних послуг в промисловості, агробізнесі та сфері послуг Міжнародної фінансової корпорації IFC в Україні Анна Клименко, повідомив на своїй сторінці у Фейсбук в.о. старости села Роман Боюн.

За інформацією Клименко, IFC заходить у новий для себе підсектор сільського господарства – молочний.

«Проект схвалено та буде презентовано на загал протягом місяця. Довгі роки цей сектор страждав, тож сьогодні приємно бачити потенціал. Раніше у цього сектору був «невибагливий» споживач. Росія забирала всю продукцію, яку лише могла. Тепер цей ринок для нас закритий, а наші виробники шукають нові ринки, відтак потрібні нові стандарти», ‒ розповіла вона.

За словами глави представництва IFC в Україні, співпраця буде налагоджена й з кооперативами.

“Влаштуємо тренінги та консультації. І вони будуть доступні й кооперативам, і малим фермерам, і великим виробникам”, ‒ пояснила експерт.

Нагадаємо, що згідно із новим ДСТУ в Україні мали б залишитися три сорти молока: екстра, вищий і перший. Такі вимоги зазначені у відповідному Договорі з ЄС. У Міністерстві аграрної політики та продовольства України відклали введення цієї норми до 1 липня 2018 року. Асоціація тваринників України пропонує ще на рік дозволити продавати домашню молочну продукцію.

Коментарі закриті.