blystova1У селі Блистова відкрито пам’ятну стелу на честь знаменитого місцевого жителя, чемпіона світу з класичної боротьби Терентія Кореня (1883 – 1931 рр) та відбувся перший турнір силачів, організаторами якого виступила громадська ініціатива «Оновлення країни», місцева територіальна громада на чолі із сільським головою Юрієм Мишкіним  та газета «Сіверщина».

За повідомленням Чернігівського відділення громадської ініціативи “Оновлення країни”, натхненником спортивного змагання виступив 67-річний колишній учитель фізкультури Володимир Ростальний. Він розказав правила змагань, повідомив, за що і як нараховуватимуться бали, а також продемонстрував на практиці, як саме треба піднімати й підкидати гирі.

По закінченню турніру його переможці отримали не лише моральну підтримку глядачів та шану, а й медалі та грошові премії від громадської ініціативи «Оновлення країни».

Призові місця розподілилися таким чином:

Перше місце (медаль і премія 300 грн) – Станіслав Патютко (31 рік), с. Семенівка Менського району.

Друге місце (медаль і премія 200 грн) – Володимир Лях (32 роки) с.Блистова Менського району.

Третє місце (медаль і премія 100 грн) — Михайло Присівок (24 роки) с.Блистова Менського району.

– Силач Терентій Корень, відзначався просто неймовірною силою, – зазначив координатор обласного осередку громадської ініціативи «Оновлення країни» Василь Чепурний, – тож його юнацька біографія пістрявіє просто неймовірними фактами, від яких перехоплює подих. То він майже годину, побившись об заклад з паном, утримував бричку, запряжену кіньми. А кучер, як не поганяв коней, вони так і не змогли рушити з місця. То жонглював важеними гирями. Ну а в пошуках заробітку й кращої долі опинився Терентій Корінь аж на Далекому Сході і там потрапив до цирку. Цирк його неймовірно захопив: краса, видовище, публіка! Він кілька років виступав зі своїми силовими номерами і мав велику популярність.

Через деякий час  він починає професійно займатися боротьбою і досягає у цьому чималих успіхів.
І все це було до Жовтневої революції. Переворот Терентій Корінь не сприйняв і не прийняв. Тож і лишався упродовж десятиліть радянської влади немовби в тіні – про нього неначе забули. Але нема нічого таємного, яке б не стало явним.

blystova2

blystova3

blystova4

blystova5

Коментарі закриті.