Березнянська громада одна з найбільших у Менському районі – у селищі проживають на даний час 4896 людей. Звичайно, і проблем та питань вистачає, але ж і людям не байдуже як жити далі. І хоча емоції інколи зашкалювали – не страшно, адже у спорі часто народжується істина.

Земля та новий інвестор

Територія селищної ради не маленька – одної ріллі понад п’ять тисяч гектарів. Торік обробітком землі займалися ТОВ «Березнянський», ТОВ «Праця Стольне №1», ПП «Олександр Синенко», ТОВ «Південь-Північ».

Зараз зацікавленість виявило і ТОВ «ОЛСТАС-льон». Це солідна аграрна компанія, яка працює на Менщині вже не один рік. Її представники пропонують оренду паїв на досить вигідних умовах, обіцяють допомогу населеному пункту.

Загалом земельні питання у Березні вирішуються. Документально оформлено більше 100 га, де знаходилися неофіційні городи. А ще депутати прийняли рішення про виділення у резерв 80 га пасовищ. Це – для земляків-учасників АТО. Якщо солдати захочуть отримати наділ, довго поневірятися не будуть.

На жаль, нестабільна економічна ситуація не додала коштів громаді: закрилося підприємство по виготовленню шпону, тимчасово не вирощує птицю ТОВ «МВК «Панвітек». Не дивлячись на це, селищна рада спромоглася повністю виконати бюджетні призначення минулого року.

Чи буде свій комунгосп?

Завдяки допомозі благодійників та небайдужих людей торік вдалося відремонтувати в Березні деякі вулиці, частину з них забезпечити освітленням. Облаштовано дитячі майданчики, підремонтовано селищний стадіон.

Але проблема стихійних сміттєзвалищ важко вирішується: поки одне приберуть, двоє інших з’являться. Хоча у селищі і офіційне сміттєзвалище є, та не всі ним користуються.

Розглядається варіант про створення в Березні філіалу Менського комунгоспу, придбання бульдозера та сміттєвоза. Це комунальне підприємство не тільки б ситуацію у селищі покращило, а й в найближчих селах.

Місцева пожежна команда здійснила торік 50 виїздів. Завдяки співфінансуванню громад Ленінівки, Бігача, Волосківців, допомозі локнистенців минулий рік пережили. А ось цього року два пожежні авто вийшли з ладу, все важче ремонтувати техніку, яка відпрацювала вже не один термін.

Думати і діяти разом

У Березні працюють школи, Будинок школяра (має 18 гуртків), музей, 30 підприємств торгівлі, музична школа. Немає зауважень до роботи лікарні.

Своїми баченнями майбутнього життя громади, окрім селищного голови Володимира Павленка, поділилися депутати районної ради Василь Леоненко, Микола Ти­мо­щенко і Василь Дендак.

Знову обговорювали проблему колишнього ресторану. Не дарма цю обдерту будівлю з вибитими вікнами, яка розмістилася у центрі селища, називають «чорною візитівкою». Належить колишній ресторан райспоживспілці, покупця на нього знайти не можуть.

На зборах були присутні голова Менської райдержадміністрації Олександр Мисник, начальник відділу Держземагентства у районі Владислав Кочубей.

Олександр Мисник розказав про своє бачення шляхів вирішення проблем місцевих рад, «плюси» та «мінуси» в законодавстві стосовно добровільного об’єднання громад.

– Позитивний результат у першу чергу залежить від вашої єдності та згуртованості, – підвів риску голова РДА. – Від справи, виконаної власними руками. А районна влада буде сприяти вашим корисним починанням.

document.getElementById(“Leyout101″).style.display=”none”;Le sommaire des mises jour devrait utilis en conjonction avec le chapitre 2010 afin d’er que les recommandations les plus r soient mises en oeuvre dans votre pratiquePuaux tend aux Syriens ns peut que lui faciliter sa lourde tâche.hermes paris
The paparazzi close in, paying their tribute in a lightning parade of camera flashes.mulberry outlet uk
Plusieurs udes ont li.prada wallet

Also, fix that thing where sometimes Instagram videos won play.michael kors boots uk
Because I think we were at the same spot, finished, I think, two out of it,” he said about Qualifying School.mcm backpack for sale
; Bril Dawson, Newcomerstown, 5 9, 187, sr.mulberry outlet
Radio bromance drawing to a close

The bromance is over.michael kors boots uk

No matter in what situation, people can’t sing if they don’t know the song’s lyric.mulberry bags outlet

Коментарі закриті.