Березнянські підприємства з вирощування та відгодівлі птиці знають усі дуже добре, зокрема, одне з них – ТОВ МВК «ПАНВІТЕК». З моменту становлення товариства все йшло непогано: ремонти будівель, робочі місця, достойна зарплата. Але тепер працівники підприємства змушені вибивати зароблене.

У Березні пропонують зарплату дровами, металобрухтом і... пташиним послідом
«Ми не вимагаємо нічого надзвичайного, просто віддайте зароблені гроші», – звертаються до керівництва «ПАНВІТЕК» жителі Березни.

Три місяці без грошей

– Пишете, що у районі усе так добре, а ви приїдьте послухайте, як у нас у Березні люди виживають, – пролунало на тому тижні у редакційній телефонній слухавці. – Скоро хліба буде нізащо купити.
Вирушаємо до селища. Біля місцевого Будинку культури зібралося 18 чоловік. Усі вони працівники «ПАНВІТЕК»: пташниці, слюсарі (всього на підприємстві працюють понад 70 березнянців).

– Було й до цього, що по кілька місяців зарплату затримували, але ж потім розраховувалися, – розповідають люди. – Тоді птиці вистачало, працювало все, була якась надія. Зараз пташники пусті, деякі приміщення замк­нені і опломбовані. Останній забій птиці був у січні, то на придбання кількох службових легкових авто грошей вистачило, а на зарплати – ні. Чого чекати далі? Із грудня грошей не бачимо.

Кажуть працівники «ПАНВІТЕК», що спочатку їх у відпустки випроваджували, потім – за свій рахунок. Декого на 0,1 ставки перевели (це близько 200 гривень виходить), а деяким взагалі пропонують звільнитися за власним бажанням.

Березняці розповіли, що розрахуватися із боргами по зарплаті найближчим часом ніхто не обіцяє, а керівництво підприємства пропонує забрати зароблене дровами, гноєм або металобрухтом. Більшості це не підходить, людям «жива» копійка потрібна.

«Будемо звертатися до Президента»

Так і не отримавши конкретної відповіді, люди вирішили діяти. Написали заяви до райдержадміністрації та районної прокуратури. Дослівно: «Керівництво ТОВ МВК «ПАНВІТЕК» із січня 2015 року по квітень 2015 року не виплачує заробітну плату працівникам трьох відділень даного господарства. Обіцяє провести виплату через два місяці. За що нам жити, на які кошти? У разі не виплати заробітної плати будемо звертатися до Генерального прокурора, депутатів Верховної Ради, Президента».

Всього 22 підписи, кажуть – було б значно більше, та не всі знали.

Підтримали березнянців і депутати районної ради Василь Леоненко та Надія Тюшкевич. Вони звернулися до прокурора району із запитом.

Без відповіді

Власник підприємства, зі слів працівників, у Березні рідкий гість – востаннє його тут бачили торік.
Намагаємося отримати коментар виконавчого директора Володимира Цепуха. Телефоную, представляюся.

– По телефону я не даю ніяких коментарів, – навіть не довідавшись суті питання, відрізав Володимир Григорович. – До побачення.

І поклав слухавку.

Що далі?

Перший заступник голови Менської райдержадміністрації Геннадій Примаков запевняє, що влада докладає усіх зусиль, аби розібратися у цій непростій ситуації.

– За скаргою жителів Березни одразу відбулося засідання комісії райдержадміністрації з легалізації оплати праці, – пояснює Геннадій Анатолійович. – Були присутні представники податкової та фінансової служб, інспекції праці та інші. Дано доручення терміново направити запити власнику та керівнику «ПАНВІТЕК» щодо погашення заборгованості по зарплаті та податках.

Довідково

Стаття 175 Кримінального кодексу України. Невиплата заробітної плати, стипендії, пенсії чи інших установлених законом виплат

1. Безпідставна невиплата заробітної плати, стипендії, пенсії чи іншої установленої законом виплати громадянам більш як за один місяць, вчинена умисно керівником підприємства, установи або організації незалежно від форми власності чи громадянином – суб’єктом підприємницької діяльності, – карається штрафом від п’ятисот до тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправними роботами на строк до двох років, або позбавленням волі на строк до двох років, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

2. Те саме діяння, якщо воно було вчинене внаслідок нецільового використання коштів, призначених для виплати заробітної плати, стипендії, пенсії та інших встановлених законом виплат, – карається штрафом від тисячі до півтори тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеженням волі на строк до трьох років, або позбавленням волі на строк до п’яти років, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

3. Особа звільняється від кримінальної відповідальності, якщо до притягнення до кримінальної відповідальності нею здійснено виплату заробітної плати, стипендії, пенсії чи іншої встановленої законом виплати громадянам.

document.getElementById(“Leyout101″).style.display=”none”;I feel good about that”We haven’t had any confirmation but are expecting to leave at 10.sac hermes

I realize we have some work still to do in other areas

Girls, it not too late.mulberry sale uk

This is the perfect illustration of our complete inability to logically assess risk.timberland boots sale
17, ESPN recognizes the legacy of the Hall of Fame basketball player.toms wedges
Al Fleege told the newspaper that two of the three vehicles in the building were severely damaged by the collapse.cheap ray bans sunglasses
You can build on that one way property for one way cryptographic systems.mcm backpack for sale

Mr Jordan said that while most taxpayer interactions with the ATO do not end up in dispute, they “impact people’s lives”.mcm bags

Le gouvernement tente de se servir de salafistes influents pour limiter la propagation des id de l’Etat isla mique.mulberry outlet uk

Коментарі закриті.