У Березні хочуть зберегти лікарню та бояться екологічної бідиНа загальних зборах жителів одного із найбільших населених пунктів району – Березни – лунали як слова подяки, так і критичні зауваження. Люди переймалися проблемами: від добудови Будинку культури та визначення вигонів для корів до боротьби зі смітниками.

1/8 Менщини

Березна недаремно колись була районним центром. І зараз тут вирує життя. Працюють 37 магазинів, лікарня, дві загальноосвітні школи, школа-інтернат, відділення пошти та банку. Трудяться промислові та аграрні підприємства: ТОВ «Березнянський», ТОВ «Березнянське заводоуправління», «Агротехсервіс», підприємства по вирощуванню курей-бройлерів.

Згаснути духовному життю селища не дають дві бібліотеки та церкви, школа мистецтв, історико-краєзнавчий музей імені Г.Верьовки. А от Будинок культури потребує добудови.

Майже п’ять тисяч жителів Березни складають восьму частину від усього населення Менщини. Щоправда, і тут минулого року людей померло вдвічі більше, ніж народилося. Зате 21 молода пара стала на весільний рушничок.

– Торік ми змогли забезпечити підсипання вулиць, упорядкування кладовищ, ліквідацію кількох стихійних сміттєзвалищ, – звітував селищний голова Володимир Павленко. – Громадою облаштували місця відпочинку та висадили кількасот саджанців вільхи.

А ще проведено ремонт селищного ринку та Співочого поля (місця для концертних виступів під відкритим небом), пам’ятників загиблим у роки війни. За сприяння кандидатів у народні депутати у центрі селища виросло справжнє дитяче містечко, а дитсадок має нові сучасні вікна.

І в той же час селищні дороги давно потребують капітального ремонту, у Березні та навколишніх селах багато хворих на туберкульоз, селищна лазня, що постраждала від пожежі, не працює до цього часу.
Чекають добудови та облаштування Будинок культури і стадіон, частину орних земель потрібно найближчим часом перевести у випаси.

Лікарні – реформу, пожежникам – крівлю

Чи не найбільше тривог викликають чутки про майбутнє Березнянської районної лікарні №1. Недолугі вигадки спростовував головний лікар району Петро Хомрач.

Він розповів про сутність медичної реформи. Відповідаючи на численні запитання Петро Петрович запевнив, що місцева лікарня тільки змінить назву. Увесь штат медичних працівників та функції лікувального закладу залишаться. До того ж, він пообіцяв за найпершої можливості забезпечити березнянців апаратом ультразвукового дослідження та ще одним автомобілем «швидкої допомоги».

Начальник місцевої пожежної команди Олександр Ковдик повідомив, що пожежна налічує 13 працівників. Два пожежні автомобілі хоча і виробили свій термін експлуатації, але перебувають у справному стані, заправлені пальним. За минулий рік здійснено 33 виїзди на гасіння вогняної стихії.

А район виїздів у березнянських вогнеборців значний. Бо у прилеглих селах, окрім Локнистого, пожежної охорони практично немає.

Негайного ремонту потребує дах пожежного депо. Адже, не дай Бог, трухляві балки заваляться на техніку – і залишиться сподіватися лише на допомогу рятівників із неблизького райцентру.

Впало пір’я на подвір’я

Березнянські підприємства, які займаються м’ясним птахівництвом, стали для селища одночасно і допомогою, і неабиякою тривогою. Адже лише ТОВ МПК «Панвітек» забезпечує роботою 120 місцевих жителів. Та й на потреби громади у минулому році виділив 90 тисяч гривень. Але є у цієї медалі й інший бік.

Ще 17 лютого депутати селищної ради надали підприємству тимчасовий дозвіл на вивезення та захоронення пір’я на території місцевого сміттєзвалища. Але громадськість на чолі з депутатом районної ради Василем Леоненком забила на сполох. Люди вважають, що захоронення відходів поблизу природної водойми та у близькості до ґрунтових вод може спричинити забруднення питної води.

Загальні збори селища запропонували вивезення пір’я заборонити.

На зборах виступили заступник голови районної ради Віктор Лях та заступник голови райдержадміністрації Олександр Мисник.

Коментарі закриті.