Через два роки, у 2012-му, в Україні не буде випускників. Так сталося через перехід на 12-річну систему навчання. Отже, у рік Євро-2012 вступ у вищі навчальні заклади не піде за звичним сценарієм. Серед абітурієнтів не буде вчорашніх школярів. Або випускники минулих років, або – нікого. Конкуренція серед вузів посилиться. Абітурієнти підуть у ті навчальні заклади, які зможуть забезпечити належний рівень освіти. На нашу думку, поліпшити свою діяльність і витримати конкуренцію зможуть заклади, які матимуть системи управління якістю.

Ми всі – споживачі послуг освіти

Кожен із нас – споживач. Не лише продуктів чи промислових товарів, але і освітніх послуг. Спочатку дитсадку, школи, вищого навчального закладу, потім самі стаємо батьками і знову повертаємося до дитсадка та школи.

Суспільство загалом також нерозривно пов’язане з послугами освіти. Від їх якості залежить, чи будуть в Україні кваліфіковані спеціалісти.

“В усьому світі питання рівня, якості освіти – серед найважливіших”, – пояснила начальник відділу систем управління державного підприємства “Чернігівстандартметрологія” Тетяна Рудик.
Причому на світовому ринку освіти конкурують не тільки і не стільки навчальні програми, скільки рівень менеджменту, організації самого процесу навчання.

Минулого року у навчальних закладах по всьому світу діяло більше 5 тисяч сертифікованих систем управління якістю відповідно до стандарту ISO 9000. Україна, м’яко кажучи, не дотягує до світового рівня.

Так, на Чернігівщині жоден вищий навчальний заклад поки що не має системи управління якістю. Не кажучи вже про середні школи чи дитсадки.

Хоча системи ISO у вузах України – не дивина. Наприклад, у Полтавській області сертифікати уже мають Полтавський університет споживчої кооперації України, Полтавський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти, Полтавський обласний центр перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ і організацій.

Що дає система управління?

Система управління допомагає навчальним закладам вийти на новий рівень роботи. Це інструмент, який дозволяє чітко, з меншими витратами часу та більшою ефективністю надавати освітні послуги.

Європейські фахівці давно довели, що традиційний розподіл праці, коли працівники виконують роботу “на конвеєрі”, а удосконаленням переймаються лише керівники, уже став учорашнім днем. Сьогодні актуальна робота у системі. Кожен співробітник не лише виконує свої щоденні обов’язки, а і вдосконалює процес виробництва. У даному разі – процес навчання.

Система управління якістю розподіляє обов’язки і права між працівниками, організує процес, розподіляє відповідальність.

Лише так навчальний заклад може поліпшити свою діяльність і витримати конкуренцію. Адже загальновідомо, що вузів в Україні більш ніж достатньо, а от високою якістю навчання похвалитися може далеко не кожен.

Джерело: Прес-служба ДП “Чернігівстандартметрологія”

Коментарі закриті.