Щорічно 31З 1 травня знову здорожчають алкоголь і цигарки травня Все­світня організація охорони здоров’я проводить День без тютюну, привертаючи увагу до небезпеки паління для здоров’я.

Як повідомив «Нашому слову» лікар-нарколог Менської центральної районної лікарні Анатолій Гетьман, в Україні щорічно через тютюнопаління помирає до 100 тисяч людей. Показово, що близько 10 тисяч з них – через пасивне паління. Тобто, не будучи курцями, люди вдихають тютюновий дим, у якому присутні понад 4000 хімічних елементів. З них 250 є дуже токсичними, а 50 – канцерогенами (речовинами, що викликають онкологічні захворювання).

Цифри підтверджують небезпеку. У центральній районній лікарні на початок цього року на обліку перебували вісім хворих з раком ротової порожнини, сім – раком гортані, 27 – раком трахеї, бронхів, легень. Майже усі вони були заядлими курцями.

Серед хворих на серцево-судинні недуги половина – шанувальники тютюну. Між хворими виразковою хворобою шлунку та гастритом третину складають курці.

За даними лікаря-фтизіатра, 95% хворих на туберкульоз теж є курцями.

– Закликаю відмовитися від смертельно небезпечної звички, – зазначає Анатолій Гетьман. – Серед заядлих курців тільки 10 відсотків не здатні покинути куріння без медичної допомогти. Решта ж цілком самостійно може відмовитися від сигарет. А медичну допомогу надає наркологічний кабінет центральної райлікарні, Чернігівський наркологічний диспансер.

Коментарі закриті.