Від скоморохів доби Київської Русі – до сучасних акробатів, еквілібристів та ілюзіоністів. Мистецтво цирку з’явилося на території України ще в 11 сторіччі і з того часу завойовує серця мільйонів прихильників. Нове джерело радощів та сміху на цьому тижні почало бити ключем у Менському районі. Саме тут вперше на Чернігівщині проходив Відкритий мандрівний фестиваль-конкурс циркового мистецтва «Сіверська феєрія», повідомляє сайт обласної телерадіокомпанії.

Сьогодні на Чернігівщині існує більше десятка дитячих циркових колективів, в яких діти, починаючи з 4-5 років, оволодівають азами акробатики, гімнастики, еквілібристики, жонглювання. Батьки і діти обирають саме цей вид мистецтва не випадково: цирк – радість та сміх, веселощі та гарний настрій, одним словом – свято. В цьому році за сприяння обласної державної адміністрації на Чернігівщині з’явилося нове свято під назвою «Сіверська феєрія.»

Фестиваль «Сіверська феєрія» – мандруючий. Вперше він проведений у Менському районі і для цього є вагомі причини. Макошинська «Юність», а згодом і Менська «Фієста» стали візитівкою Чернігівщини. Ці діти представляють нашу область по всій Україні і закордоном.

В першому на Чернігівщині фестивалі-конкурсі циркового мистецтва також брали участь Чернігівські дитячі колективи «Тріумф», «Скоморохи», «Менестрелі», Щорська «Світлана», Носівський «Кол Арт». До нас завітали і численні гості – аматорські циркові колективи з Харкова, Полтави, Сум, Брянська та Гомеля. Організатори заходу не виключають, що вже в наступному році фестиваль стане Міжнародним і коло учасників значно розшириться.

Протягом трьох днів проходила конкурсна фестивальна програма. Діти хвилювалися і намагалися показати журі все чого навчилися, а глядачам подарувати радість та свято

Коментарі закриті.