Щороку в Україні понад 100 тисячам людей лікарі змушені повідомляти про виявлення у них цукрового діабету. Особливо небезпечним для здоров’я людини є діабет другого типу, котрий протягом років розвивається без вираженої симптоматики. Про те, як уберегтися від наслідків цієї хвороби і навчитися жити з нею, інформує лікар-ендокринолог Менської центральної районної лікарні Алла Нікітенко.

Цукровий діабет першого типу, частка якого у структурі захворюваності становить лише вісім – дев’ять відсотків, має більш гострий початок і виражені клінічні симптоми, поява яких змушує людину самостійно звертатись до лікаря. А от від початку розвитку цукрового діабету другого типу до появи вираженої клінічної симптоматики зазвичай проходить декілька років.

На жаль, напрям первинної профілактики у вітчизняній медицині не набув належного розвитку, тому наразі зусилля системи охорони здоров’я та ендокринологічної служби спрямовані на своєчасне, активне виявлення цукрового діабету саме другого типу, його адекватне лікування та профілактику розвитку різноманітних ускладнень.

Кожній людині віком від 35 років, яка звертається до лікаря з будь-якого приводу, слід визначити масу тіла, рівень артеріального тиску, вміст цукру в крові, ліпідний профіль. Ці прості обстеження доступні на всіх рівнях медичної допомоги.

Цукровий діабет другого типу може мати дуже різні перші клінічні прояви, які хворі зазвичай сприймають як симптоми інших захворювань. Людину з підвищеним рівнем глюкози у плазмі крові (більше 5,5 ммоль/л) необхідно обстежити комплексно, оскільки цукровий діабет уражає практично всі органи і системи, зумовлюючи розвиток ускладнень, частина з яких є життєво небезпечними.

Сьогодні при лікуванні хворих на цукровий діабет вже не можна ставити за мету лише досягнення нормального рівня вмісту глюкози у плазмі крові. Потрібно також забезпечити пацієнту якомога довше та якісне життя. Він повинен усвідомити, що необхідно постійно підтримувати рівень артеріального тиску у межах норми, контролювати показники холестерину, масу тіла, вести здоровий спосіб життя, дотримуватися дієтичних рекомендацій.

При дотриманні правильного способу життя, праці, харчування, при систематичному лікуванні хворі, які страждають на цукровий діабет, можуть забезпечити собі нормальну якість життя.

Коментарі закриті.