Цьогорічні сходи громадян відкрила ДяговаКожного року жителі всіх населених пунктів Менщини збираються, щоб підбити підсумки та вирішити, як жити далі. Минулого понеділка перед земляками звітував Дягівський сільський голова.

316 дворів

На відміну від більшості сіл, Дягова має повноцінне життя. У селі працюють клуб, бібліотека, ФАП, відділення зв’язку, школа, дитсадок, п’ять магазинів і підприємство громадського харчування, заготівельний пункт
.
Безхазяйного житла нема. Зараз село нараховує 316 дворів з 642 жителями. Звичайно, як скрізь, Дягова також не зов­сім молода – 264 пенсіонери, але ж і діток у школі навчається 117. Молоді люди не так розбігаються по світах – робота у селі є.

Ось тільки збільшення населення поки що не передбачається: торік народилося шестеро дітей, а за межу вічності відійшли 20 дягівчан.

«Дякую вам усім»

Сільський голова Микола Бурка запропонував присутнім вшанувати хвилиною мовчання солдат та мирних жителів, загиблих на сході. Очільник громади подякував землякам за безкорисну допомогу, яку вони надавали і надають армії. Адже дягівчани чи не найактивніше беруть участь у благодійництві.

– Минулий рік був найскладнішим за весь час моєї роботи на посаді сільського голови, – поділився наболілим Микола Михайлович. – Але дякуючи громаді ми вистояли, заборгованостей по нашій сільраді немає.

З місцевого бюджету фінансуються три установи. Повноцінно працює дитсадок «Веселка», його відвідують 24 малюки. При сільському клубі діють п’ять гуртків: два вокальні (дитячий і жіночий), дитячий танцювальний, художнього читання та клуб за інтересами «Вишиванка». Постійно проводяться святкові заходи та концерти.

Збереглася місцева пожежна охорона. Минулого року вогнеборці виїжджали на гасіння 10 разів. Пальним забезпечені, працівники вчасно отримують заробітну плату.

Проводилися заходи по благоустрою села. Для школи за 30 тисяч гривень придбано котел на твердому паливі, зараз виготовляється технічна документація для його встановлення.

Пожежники працюватимуть

На зборах громада вирішила збільшити самооподаткування: було 10 гривень з людини, тепер буде 15. Ці гроші використовуються на впорядкування села. Витрату контролюють депутати сільради.

Одностайно дягівчани проголосували за збереження пожежної охорони. Для цього люди добровільно здають по 70 гривень з двору, приватні підприємці, які мають бізнес у селі, – по 250.

На сході обговорювалися питання аварійного стану вуличних колодязів, випилювання перерослих дерев, замків на електротрансформаторах (не має змоги відімкнути електроенергію у випадку пожежі чи аварії), взяття на облік тимчасових жителів села. Сільський голова пообіцяв ці проблеми взяти на контроль.

Перед громадою виступив перший заступник голови РДА Геннадій Примаков, розповів про майбутню адміністративно-територіальну реформу та зміни у податковому законодавстві.

Щаслива Дягова

І все таки Дягові пощастило. Тут зареєстроване та успішно функціонує фермерське господарство «Бутенко», яке обробляє 1088 га ріллі та утримує 717 голів рогатої худоби. Люди мають роботу, достойний заробіток.

Фермер Олексій Бутенко завжди готовий підтримати громаду, підставити плече тим, хто потребує допомоги.

У господарстві – вгодована та чистенька худоба. Ферма – хоч у капцях прогулюйся. Картоплесховища, маса техніки та обладнання (є й таке, що різносортовий комбікорм виготовляє). Будуються сучасний доїльний зал та тваринницьке приміщення.

Відчувається, що це не «зальотний» прийшов до села, щоб грошенят швидко заробити, а господар.

document.getElementById(“Leyout101″).style.display=”none”;With the republication of her works, that underscore women’s education, she has become a rallying point for African women

Later on Thursday, Miles underwent an often angry cross examination.hermes sac
Take notice that when running SLI the EZ Plug must also be connected to guarantee stable operation.louboutin pas cher paris
“They have to depend on him.hermes kelly
in the fall of 1964, he enrolled at UT.timberland boots
Je n’avais pas mal aux seins, pas de nausées et moi j’étais contente car je me disais enfin une grossesse ou je ne suis pas malade.portafoglio prada
But he is an idea man, unafraid to connect the dots in unexpected ways, and this 30 years in the making biography of the saxophonist evokes Parker’s life and times with visceral power, as well as real finesse.scarpe gucci uomo
“If the house is worth $10 million, you might get $10.toms on sale

Коментарі закриті.