Минулого тижня біля півтисячі менян прийшли до районного Будинку культури, аби обговорити міські проблеми та плани на майбутнє.

Міський голова Федір Фесюн розповів, що минулого року проведено 21 засідання виконкому міськради, на яких розглянуто 353 питань.

У комунальній власності міста перебувають три дитячі садки, де виховується 427 дітей і працює 104 особи обслуговуючого персоналу. На утримання дошкільних закладів у 2011 році було заплановано 3 млн. 663,7 тис. грн., фактично витрачено 3 млн. 923 тис. гривень.

Були розроблені і виконувалися заходи по благоустрою і озелененню міста. Новостворене підприємство «Менакомунгосп» надавало різноманітні послуги: утримання та прибирання території міста, забезпечення вуличного освітлення, вивезення твердих побутових відходів. У 2011 році було придбано і встановлено в місті 10 нових контейнерів для сміття на суму 11 900 грн., 41 урну для сміття на суму 3 772 грн. На озеленення міста витрачено 54 тис. грн., 146 тис. – на санітарну очистку, 37,7 тис. грн. – на догляд за парками і кладовищами. Замінено вуличне освітлення на більш економне, що дало змогу майже наполовину зменшити витрати електроенергії. Відремонтовано освітлення в парку ім. Шевченка.

Минулого року проведено капітальний ремонт дорожнього покриття по вулиці Гагаріна (витрачено понад 920 тисяч гривень) та висипку щебенем вулиці Кабули. Побудовано перемичку на водогоні між вулицями Урицького і Робітничою, що покращило водопостачання в місті. Виготовлено проектно-кошторисну документацію для будівництва водогону.

Федір Фесюн не приховував, що існує цілий ряд проблем, які потребують вирішення: добудова каналізаційно-насосної станції, станції знезалізнення води, ремонт дорожнього покриття, проведення водогону за Червоний міст та багато інших. У нашому місті, як і в цілому по Україні, існує нагальна потреба реформування житлово-комунального господарства. Але, враховуючи складну фінансову ситуацію, все одразу вирішити не можливо. Проте міська влада, як запевняє мер, буде робити все, що від неї залежить.

На цей рік заплановано капітальний ремонт дорожнього покриття вулиць Шкільної та Урицького, висипка по вулиціях Зарічній і 1-го Травня, реконструкція вуличного освітлення, проведення водогону на Набережну, Польову, Артема. Розглядається можливість придбання більш потужної техніки для «Менакомунгоспу».

Після звіту міського голови слово для виступу було надано майстру служби благоустрою міста Любові Харьковій та лікарю по комунальній гігієні Юлії Зеркаль. Вони загострили увагу на проблемах санітарного стану міста. Адже через людський фактор у катастрофічному стані перебувають прибережні смуги, насадження в районі залізниці, міські околиці.

Благочинний церков Менського району Василь Дендак виніс на розгляд громади питання побудови у місті кафедрального собору.

Проблему аварійного стану школи ім. Шевченка та подальшої долі довгобуду нового приміщення навчального закладу підняв депутат міської ради Олександр Вєрік. А депутат Михайло Махина виступив з пропозицією визначити місця стоянки таксі в центрі міста та необхідного часу роботи вуличного освітлення.

Володимир Пугачов передав представникам народного депутата України Ігоря Рибакова колективного листа жителів Мени щодо екологічний стану річки Бабка з проханням допомогти вирішити цю проблему.

З критичними зауваженнями щодо діяльності міської влади виступили жителі міста Володимир Білий та Сергій Трегубенко.

У зустрічі міського голови з жителями Мени взяли участь голова райдержадміністрації Анатолій Соломко, голова районної ради Володимир Невжинський, депутати обласної ради Олексій Бутенко та Петро Хомрач.

Коментарі закриті.