korovelМаєте вільний час та бажання цікаво, корисно й активно відпочити? Незабутні враження від подорожей може гарантувати центр культури та дозвілля молоді.

Горщики власноруч

Нещодавно відбувся десятий міжнародний фестиваль слов’яно-варязької культури та фехтування «Коровель-2010». Автору пощастило побувати там разом із групою, згуртованою директором центру культури та дозвілля молоді Галиною Сипченко.

Занурення в атмосферу Середньовіччя, єднання з природою, змагання хоробрих лицарів – все це дозволяє відчути неповторний колорит Давньої Русі. Крім споглядання, всі бажаючі могли повчитися на майстер-класі з гончарства або метання ножів. А поціновувачі історії мали змогу побувати на археологічних розкопках.

Починалося з туризму

Коли у 2007 році Галина Сипченко почала працювати методистом ЦКДМ, завідувач відділу культури РДА Володимир Невжинський запропонував їй організовувати туристичні поїдки. Першою стала Сеньківка, точніше щорічний фестиваль «Дружба», який традиційно проходить на межі кордонів України, Білорусі та Росії.

Наступними були подорожі до історико-культурного заповідника «Качанівка», Тростянецького дендрологічного парку, Софіївського парку в Умані… Тож 2008 та 2009 роки виявилися досить насиченими. Починаючи з відвідин київського ботанічного саду у травні й закінчуючи поїздкою в Батурин наприкінці жовтня.

Згодом такі маршрути стали традиційними, з’явилося багато постійних туристів. Окрім розважальних та пізнавальних поїздок, організовуються паломництва в Домницький, Новгород-Сіверський та Густинський монастирі – найчастіше під час постів та релігійних свят.

Географію поїздок планують розширити. За словами Галини Миколаївни, вона мріє організувати екскурсію до Полтави та Білої Церкви. Для таких подорожей центр співпрацює з чернігівськими туристичними агенціями.

Театрали

Після активних літніх місяців у середині серпня починається відносне затишшя, яке триває до початку вересня. Поїдки в основному завершуються до кінця жовтня. Тому при центрі культури та дозвілля було утворено клуб любителів театру. Його учасники обирають виставу або захід, який би хотіли відвідати, і їдуть до Чернігівського академічного українського музично-драматичного театру ім. Т.Г. Шевченка чи Молодого театру.

Нові маршрути

У перспективі Галина Сипченко охоче б організувала відвідини Любецького фестивалю слов’янської культури та єдиноборств, який проходитиме наприкінці серпня. Нещодавно на щорічному туристичному форумі в Чернігові вона дізналася про музей імені Щорса та партизанські землянки поблизу м. Щорс. Такі екскурсії могли б зацікавити школярів та усіх небайдужих до історії.

До речі, директор центру не лише організовує поїдки, а й дає консультації іншим організаціям, зокрема, школам, з приводу того, в який час краще поїхати в обрану подорож. Тож якщо вам потрібна допомога в плануванні або здійсненні поїздки, можете сміливо звертатися до центру культури та дозвілля молоді, що знаходиться у приміщенні кінотеатру ім. Б.Хмельницького.

Коментарі закриті.