veterinarДержкомітет ветмедицини розробив єдині тарифи для усіх регіонів країни. У результаті ветеринарні послуги подорожчали.

Плюс ПДВ

Міністерство аграрної політики та продовольства 31 жовтня 2012 року видало наказ «Про затвердження розмірів плати за послуги з питань ветеринарної медицини, захисту рослин, охорони прав на сорти рослин, які надаються органами та установами, що входять до сфери управління Державної ветеринарної та фітосанітарної служби».

Зокрема, додатком №2 наказу встановлюється розмір плати за послуги, які надаються регіональними службами державного ветеринарно-санітарного контролю та нагляду на державному кордоні та транспорті і установами, що належать до сфери управління Державної ветеринарної та фітосанітарної служби, з питань ветеринарної медицини.

Наказ набув чинності 14 грудня 2012 року. У ньому також зазначається, що єдині тарифи на ветеринарні послуги визначені без урахування податку на додану вартість (ПДВ). Тому установи-платники ПДВ включатимуть до розміру плати також і розмір податку (20%).

Тож відтепер тарифи на послуги державних ветеринарних установ однакові в усіх регіонах України.

Що почім?

За словами начальника управління державної ветеринарної медицини у Менському районі Олександра Белашка, раніше тарифи на послуги розроблялися та затверджувалися на районному рівні. Очевидно, вони більше відповідали реаліям того чи іншого регіону. Після запровадження єдиних тарифів власникам тварин доведеться платити за ветпослуги у середньому на 10 – 20 відсотків більше.

Зокрема, вартість послуг з ветеринарно-санітарної експертизи, що надають лабораторії на ринках, нині складає:

– туші свинини – 42,47 грн.;

– туші ВРХ – 25,08 грн.;

– туші кроля, птиці – 5,99 грн.;

– яйця курячі до 50 шт. – до 4,28 грн.;

– молоко від 3 до 20 л – 6,60 грн.;

– молоко понад 20 л – 14,72 грн.;

– сметана (кожна ємність) – 9,24 грн.;

– мед (один зразок) – 24,78 грн.;

– овочі, фрукти до 10 кг – 14,10 грн.;

– овочі, фрукти від 11 до 50 кг – 7,15 грн.;

– сухофрукти до 10 кг – 6,55 грн.;

– олія до 10 кг – 6,55 грн. 

Коментарі закриті.