куполНа церкву краном піднімуть п’ять куполів жовто-золотистого кольору. Головний — десять метрів у діаметрі. Підкупольник (стакан) уже зараз видно з головної дороги.

— Реконструкція церкви Пресвятої Богородиці (Московського патріархату), що в центрі Березни, біля селищної ради, триває близько трьох років. Роботи виконані на 60-70 відсотків, — каже благочинний храмів Менського округу, настоятель храмів Свято-Покровської церкви та церкви Петра і Павла Василь Дендак. — Закінчиться протягом року. Раніше не дозволяють погодні умови, пише Город.

— Що являє собою реконструкція?
— Зведемо куполи з покрівельної жерсті. Ми їх уже для цього підготували (можна побачити біля церкви. — Авт.). Збудуємо дзвіницю. Вже зробили підкупольник, або стакан, під головний купол. Його вимурували з цегли всередині церкви Покрови (дах, дві стіни актової зали колишнього будинку культури розібрано. — Авт.). На новому фундаменті, що входить на чотири метри у глибину.
Саме підкупольник і видно з дороги, як їхати через центр Березни. Червоного кольору, він поки не оздоблений. На куполі буде триметровий хрест.
Ініціатор реконструкції — я. Робимо це за допомогою рядових прихожан. Допомагають і місцеві підприємці, але виділити когось не можу.
У Березні два діючі храми (до революції було вісім) — Петра і Павла і Покрови Пресвятої Богородиці. У будівлі останнього — два храми (вони знаходяться у різних кімнатах): Покрови Богородиці (головний) та Пантелеймона (освячений, діючий, теплий).
Ця будівля — козацький добротний храм, збудований у 1792 році. Було два куполи.

Після революції храм Покрови став будинком культури, зробили прибудову. Пізніше будівля була в аварійному стані.
Боротьбу за повернення церкви віруючим вели років 15. Релігійна громада звернулася до сесії селищної ради, вона проголосувала «за». Але прокуратура все це призупинила. Потім був місцевий референдум — за передачу проголосувало 92 відсотки віруючих. Далі наклали мораторій про тимчасове призупинення передачі культурних закладів… Я як депутат райради трьох скликань робив заяви на сесії райради… Непросто було. Храм ми забрали (під церкву. — Авт.) років п’ять тому.
Тепер от реконструкція. Щоб церковна будівля виглядала, як належить.

Аліна Сіренко, тижневик «Вісник Ч» №5 (1447)

Коментарі закриті.