Старовинна дерев’яна Миколаївська церква з Менського району стане ще однією родзинкою експозиції Національного музею народної архітектури та побуту України в Пирогові.

Як повідомляє газета “День” до цього часу в музеї під відкритим небом можна було побачити п’ять дерев’яних храмів з різних регіонів України.

Цього року з’явиться ще один, побудований у 1763 році в селі Городище на Менщині.

«Це церква козацького періоду. Вона почала занепадати й руйнуватися, доглядати за нею було нікому, тож спеціалісти запропонували перевезти цю церкву до Пирогова у музей. Вона була розібрана й перевезена на Київщину. На сьогодні вона складається й буде радувати око відвідувачів музею», – розповів молодший науковий співробітник районного краєзнавчого музею імені Покотила Ігор Андрієнко.

За словами фахівця, реконструйований Миколаївський храм постане точно в такому ж вигляді, як і раніше. Причому майстрам доведеться дуже старанно потрудитися, адже в ті далекі часи цей та подібні храми складалися без жодного цвяха, дерев’яні колоди чи дошки дуже щільно підганялися одна під одну.

Співробітники екскурсійного відділу музею в Пирогові розповіли, що відновлювальні роботи тривають доволі швидкими темпами, вже зводяться маківки Миколаївського храму. Напевно, вже скоро церкву можна буде освятити, і після цього вона нарешті стане доступною як для прочан, так і для туристів.

Ще раніше повідомлялось, що Миколаївська церква тривалий час була розібрана і лежала у селі бездоглядно.

Коментарі закриті.