Менський районний центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді шукає  небайдужі родини, які готові поділитися сімейним теплом з дітьми, що мають ризик залишитися без батьківського піклування та потребують тимчасової підтримки. 

У районі за 2017 рік через невиконання батьками своїх обов’язків, що призводить до загрози життю та здоров’ю дитини, було вилучено 7 неповнолітніх дітей. Далі вони потрапляють у притулок чи центр реабілітації, де таких знедолених багато – це стрес для дитини. Щоб цього уникнути, в Україні вирішили запровадити таке новаторство як патронатна родина.

Патронатна родина — це тимчасове (на три місяці) перебування дитини, яка опинилася у складних життєвих обставинах. Поки дитина знаходиться у теплі й безпеці, соціальні працівники будуть працювати з її рідною родиною. Наприклад, якщо треба привести помешкання до ладу, якщо потрібно — допомагають з працевлаштуванням, працюють із залежними, якщо є бажання батьків змінитися. Коли сім’я вийшла з проблемної ситуації, тоді дитина повертається у родину. Якщо не вдається дійти позитивного результату, то далі йдеться про влаштування у прийомні родини, усиновлення

Завдання патронатних вихователів — забезпечити догляд, виховання, збереження життя та здоров’я дитини; соціально-педагогічна підтримка дитини, яка опинилася в складних життєвих обставинах; забезпечити належні умови для проживання, харчування, навчання, фізичного розвитку; підготувати дитину до повернення в біологічну сім’ю чи влаштування в іншу форму сімейного виховання.

Хто може стати кандидатом у патронатні вихователі?…

Патронатним вихователем може бути громадянин України, який має досвід виховання дитини, відповідні житлові умови для надання послуг з догляду, виховання та реабілітації дитини у своєму помешканні і  які готові у будь-який момент прийняти дитину, допомогти і відпустити її… Це обов’язково повинні бути дві особи: патронатний вихователь та його помічник (чоловік або дружина, повнолітня донька або син, які проживають разом з кандидатом).

Патронатні вихователі мають пройти співбесіду та відповідне навчання. Патронатний вихователь має бути безробітним, бо основним місцем роботи стає опіка над дитиною, відповідно йому чи їй нараховуватиметься заробітна плата та стаж.  Розмір грошового забезпечення становить п’ять прожиткових мінімумів для працездатних осіб на місяць (з січня 2018 року це буде близько 8500 грн).

У разі коли в сім’ї патронатного вихователя перебуває дитина віком до одного року, дитина з інвалідністю, малолітня або неповнолітня вагітна, ВІЛ-інфікована дитина та одночасно двоє і більше дітей, розмір грошового забезпечення збільшується на 10 відсотків за кожну дитину, але сумарно не більш як на 50 відсотків.

Додатково на кожну дитину виплачується соціальна допомога, яка становить два прожиткових мінімуми для дітей відповідного віку на місяць (з січня 2018 року на дитину до 6 років – 2984 грн, на дітей від 6 до 18 років – 3720 грн).

Усіх небайдужих, хто зацікавився і хоче допомагати дітям, просимо звертатися у Менський районний центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді за адресою: м. Мена вул. Семашка, 8, тел. 2-11-33.

Коментарі закриті.