державна податкова службаОдним з основних пріоритетів діяльності сучасної податкової служби є ефективне обслуговування платників податків, що визначає принципово новий партнерський рівень відносин з суб’єктами господарювання, перетворення органів ДПС з фіскального органу на сервісну службу.

Вагомим кроком у цьому напрямку є відкриття 12 червня 2012 року в Менській МДПІ ДПС Центру обслуговування платників податків.

Створення та діяльність Центру обслуговування платників податків є Концепцією Державної податкової служби України, яка була затверджена наказом ДПС України від 10.02.12 №109 «Щодо створення нових та функціонування діючих ЦОПП» на виконання доручення Президента України від 15.08.11 № 1-1/1792 «Щодо забезпечення вдосконалення порядку надання адміністративних послуг, підвищення їх якості, створення сприятливих і доступних умов для реалізації фізичними і юридичними особами прав та одержання таких послуг», відповідно до пункту 7 доручення Прем’єр-міністра України Азарова М.Я. від 20.08.11 № 39859/1/1-11, Податкового кодексу України.

Головою ДПС України Олександром Клименком презентовано місію державної податкової служби: надавати послуги платникам податків і, як наслідок, забезпечити наповнення дохідної частини бюджету.

Створення Центру обслуговування платників податків сприяє формуванню орієнтованої на платника податків системи адміністрування, підвищенню рівня добровільної сплати податків, формуванню у громадськості високої податкової культури та позитивного ставлення до діяльності податківців.

У роботі Центру застосовуються сучасні технології, які дозволяють підняти на якісно вищий рівень взаємовідносини з платниками податків.

Метою роботи Центру є забезпечення платникам податків комфортних умов роботи з податковою службою.

Основні послуги, які надаються платникам податку органами ДПС:

• взяття на облік платників податків в органах ДПС,

• включення (виключення) до (з) реєстрів платників податків,

• оформлення та видача патентів, свідоцтв про перехід на спеціальні режими оподаткування, карток платника податків, довідок та інших документів, за якими платники податків звертаються до органів ДПС,

• реєстрація розрахункових книжок та книг обліку, взяття на облік реєстраторів розрахункових операцій,

• проведення з платниками податків звірки стану розрахунків з бюджетами та надання повідомлень, актів звірки за відповідними письмовими зверненнями,

• надання консультативної допомоги платникам податків у оформленні заяв, заповненні податкової звітності,

• проведення семінарів для платників податків,

• надання інформації про реквізити рахунків для зарахування платежів до бюджетів, ставки податків та роз’яснень з питань оподаткування (усних, письмових, по телефону),

• надання платникам податків інформації про стан розрахунків з бюджетами,

• надання безкоштовного програмного забезпечення для формування та подання податкової звітності в електронному вигляді,

• розміщення у мережі Інтернет нормативно-правових актів, податкових роз’яснень, Єдиної бази податкових знань, реєстру платників ПДВ,

• розповсюдження брошур, буклетів, пам’яток та іншої друкованої продукції про сплату податків,

• прийняття звітних та інших документів платників податків,

• надання публічної інформації.

Центр розташований на І поверсі податкової інспекції.

У Центрі є два зали. У першому залі надаються адміністративні послуги. У 3 кабінеті надаються податкові консультації. Другий зал очікування для платників податків.

Також, у адміністративній залі знаходиться модератор–консультант, який завжди допоможе розібратися із проблемними питаннями, надасть консультацію.

Обслуговування платників податків здійснюється спеціалістами підрозділів оподаткування фізичних осіб, оподаткування юридичних осіб, взаємодії із засобами масової інформації та громадськістю, погашення податкового боргу, інформатизації та обліку платників податків, контролю за суб’єктами господарювання, що здійснюють розрахунки у готівковій формі.

У центрі оформлено інформаційні та тематичні стенди із зразками заповнення заяв, декларацій, податкової звітності, інформацією щодо єдиного податку, змінами в оподаткуванні, з порядком звернень до органів ДПС та з іншою корисною інформацією. Також на стендах розміщено телефони «Пульсу податкової», Інформаційно-довідкового департаменту ДПС України.

Відвідувачі Центру обслуговування платників податків можуть ознайомитись з останніми змінами щодо податкового законодавства – таку інформацію вони отримують з друкованої літератури та з екранів моніторів, що розміщені в ЦОПП.

В Центрі обслуговування платників податків встановлена система Wi-Fi, електронні сервіси, а саме: «Єдина база податкових знань», «Акредитований центр сертифікації ключів», «Дізнайся більше про свого бізнес партнера», «Електронна звітність», «Адреси масової реєстрації платників податків», «Анульовані свідоцтва платників ПДВ», «Перевірка свідоцтва платника єдиного податку», «Реєстр платників ПДВ» та інші, які розміщені на офіційному веб-порталі ДПС України, підприємці тут же, не покидаючи приміщення податкової інспекції, можуть ознайомитися з цими сервісами або за допомогою власних ноутбуків, або за допомогою комп’ютерів, які розміщені у залі очікування.

Для зручності платників встановлено столи для заповнення звітності.

Кожен платник податків має змогу оцінити роботу Центру. Для цього потрібно заповнити анонімну анкету та покласти її до скриньки «Заяви та пропозиції».

Подібні результати – яскраве підтвердження якісних змін у принципах роботи

Державної податкової служби, налагодження партнерських відносин із платниками податків.

Коментарі закриті.