На початку осені продавці Троїцького базару звернулися до «Нашого слова» зі скаргою на погані умови торгівлі. Тоді дирекція торговельного майданчика повідомила нам, що базар буде реконструйовано, і умови там скоро покращають. Зараз осінь вже закінчується, але будівельні роботи на ринку ще не розпочинаються. При цьому у підприємців виникла більш серйозна проблема – новий податковий кодекс, який Верховна Рада збирається ухвалити вже наступного тижня.


Базар має, м’яко кажучи, неестетичний вигляд.

Продавці також споживачі

Досить часто до редакції приходять покупці і скаржаться, що їм продали неякісний товар чи повелися неввічливо. Але цього разу до найближчої газети звернулися самі підприємці – продавці Троїцького базару.

Люди розповіли, що на їхніх торгових рядах, що знаходяться вздовж автошляху, дірявий дах, і дощ псує товар. Мовляв, ми платимо і власникам ринку, і міськраді, а нормальних умов для роботи вони не забезпечують.

Кореспонденту «Нашого слова» продавці продемонстрували зіпсований дах, понівечений товар. Проте ніхто з них не захотів дати коментар для газети від свого імені чи навіть сфотографуватися. Свою анонімність пояснили тим, що бояться втратити «хоч таке» місце для торгівлі.

Потрібен договір

За словами начальника юридичного відділу райдержадміністрації Тетяни Марцевої, умови, на яких продавці орендують у власників ринку торгові місця, мають бути прописані у відповідному договорі. Там же потрібно обумовити випадки відшкодування збитків. Спірні питання слід вирішувати шляхом переговорів між сторонами або у судовому порядку.

Директор ПП «Мена» (Троїцького базару) Оксана Шаповаленко розповіла «Нашому слову»наступне:

– Ми відповідаємо за цілісність замків на контейнерах, а не за умови збереження товару, – говорить вона. – Проте дах там все-таки відремонтували – накрили поліетиленовою плівкою.

Також директор розповіла, що скоро ці ряди будуть знесені і з’являться нові торгові місця.

Вищезазначена розмова велася ще у вересні. Наразі, на початок листопада, реконструкція ще не почалася. «Наше слово» знову зв’язалося з директором ринку.

– Необхідна документація на реконструкцію вже оформлена, – повідомила вона. – Але поки що засновники підприємства не дають команди починати роботу. Причини для зволікання є. Зокрема, через податкове навантаження торговці ледь зводять кінці з кінцями. Після введення нового податкового кодексу вони взагалі можуть покинути свою роботу.

Міськрада ні при чому

У міській раді «Нашому слову» пояснили, що Троїцький базар знаходиться у приватній власності. Навіть основна частина землі, на якій розміщений ринок, приватизована. І ремонтувати споруди базару рада не зобов’язана.

Торговці сплачують у бюджет лише ринковий збір. Збирають його представники базару і перераховують до міськради. Наприклад, за вісім місяців поточного року торговці ринку поповнили бюджет більш ніж на 70 тисяч гривень.

– Ринковий збір відноситься до місцевих податків і зборів, – пояснив заступник міського голови Іван Дубина. – Ці кошти використовуються на потреби міста, утримання дитсадків, наприклад. На що саме витратити зібрані кошти, вирішують депутати міськради.

Заступник міського голови порадив підприємцям звертатися за захистом прав до своєї профспілки, якщо така існує. Проте, наскільки відомо «Нашому слову», у районі профспілки підприємців немає.

Коментарі закриті.