4Кілька останніх днів принесли світові забагато трагічних подій. У суботу, 10 квітня, під Смоленськом розбився літак польського президента Леха Качиньського. На борту було 97 пасажирів і членів екіпажу, не вижив ніхто.
Польський народ і всі політичні сили об’єдналися навколо цієї величезної трагедії. Загинули не лише президент із дружиною, а й президент у вигнанні, два заступники голови сейму, заступник голови сенату, 15 депутатів сейму і сенату, керівництво польської армії, римо-католицький та православний єпископи.

Делегація планувала відвідати перший в Росії міжнародний меморіальний комплекс жертвам тоталітарних репресій. У селі під Смоленськом 70 років тому війська НКВС розстріляли майже 30 тисяч польських офіцерів та представників інтелігенції. Серед військовослужбовців переважали резервісти: лікарі, юристи, інженери та священики.

Ще одна трагедія сколихнула світ минулого тижня: потужний землетрус стався в середу у Китаї. Станом на четвер, коли верстався номер, за даними інформаційних агенцій, кількість загиблих сягала 617 людей, кількість поранених – 9 тисяч 980 людей. У результаті підземних поштовхів було зруйновано декілька шкіл. Під завалами опинилися більше сотні дітей, які знаходилися у момент землетрусу в учбових закладах, 56 із них загинули. Також загинули п’ятеро  викладачів. За оцінками експертів, у постраждалих населених пунктах зруйновано приблизно 85% споруд.

За загибеллю польських високопосадовців і за смертями сотень простих китайців стоїть безмірне людське горе, море сліз і страх перед невідворотністю того, що сталося. Ми співчуваємо і сумуємо.
Давайте берегти й любити одне одного, поки у нас є така можливість.

Коментарі закриті.