IMG_9212_500x375 Сьогодні на Менщині діє 20 дошкільних навчальних закладів, 15 із них – у селах (цей показник – один з кращих в області серед сільських районів).  Відвідують ДНЗ більше тисячі дітей. Усі діти п’ятирічного віку охоплені дошкільною освітою, причому 92% мають змогу здобувати таку освіту в дитсадках, яких за останній рік на Менщині відкрилося три, – про це йшлося на щорічній конференції вчителів Менщини 27 серпня.

Начальник відділу освіти РДА Леонід Литовченко докладно проаналізував здобутки і проблеми освітянської галузі, розповів про плани на рік майбутній.

Чимало уваги було приділено проблемі оптимізації мережі шкіл. Наголошувалось, що кількість учнів з року в рік зменшується, з 2008 року у районі стало менше на шість шкіл. Наразі із 24 шкіл Менщини 11 є малокомплектними, середня наповнюваність класів – 14 учнів.

У рамках програми «Шкільний автобус» розроблено 13 маршрутів, якими 11 автобусів щоденно підвозять до місць навчання 260 учнів. Усі транспортні засоби ремонтують на базі Степанівського міжшкільного навчально-виробничого комбінату, що значно економить бюджетні кошти.

Леонід Литовченко зупинився також на проблемі нестачі в школах району сучасних комп’ютерів. На сьогодні їх всього 347, більшість – застарілі моделі.

Учасники конференції обговорили актуальні питання та поділилися власним педагогічним досвідом.

У роботі зібрання взяли участь і виступили начальник управління освіти і науки ОДА Ігор Вдовенко, голова райдержадміністрації Олександр Мисник та голова райради Володимир Невжинський.

Ігор Вдовенко наголосив, що нинішнє законодавство вимагає від учителя дотримуватись аполітичності у своїй роботі, що особливо важливо напередодні чергової виборчої кампанії. Він також повідомив, що в облуправлінні освіти буде відкрита спеціальна гаряча лінія, на яку педагоги можуть звертатися в разі незаконних утисків в цьому питанні з боку керівників навчальних закладів чи чиновників будь-якого рангу.

На конференції учительському загалу було представлено чотирьох молодих спеціалістів, які розпочинають педагогічну кар’єру в різних школах Менщини.

Вручено почесні відзнаки за самовіддану працю кращим представникам педколективів району.

Віра Зінченко, вчителька початкових класів Данилівської школи також отримала відзнаку.
Віра Зінченко, вчителька початкових класів Данилівської школи також отримала відзнаку.

Коментарі закриті.