хлібУ Чернігівській обласній лікарні почали впроваджувати наказ МОЗ України від 29.10.2013 р. №931. Повна його назва «Про удосконалення організації лікувального харчування та роботи дієтологічної системи в Україні».

З першого червня хліб дають не всім хворим однаково. Товстеньким і повненьким пацієнтам — менше, а худим і струнким, навпаки, більше.

— Суть наказу в тому, щоб організувати харчування за індексом маси тіла, — пояснює дієтолог обласної лікарні Микола Потатуркін. — Індекс розраховуємо так: масу у кілограмах ділимо на зріст у метрах у квадраті.

Наприклад, ваша вага 67 кілограмів. Зріст 1,67 метра, у квадраті це 2,79 кв. м. 67 : 2,79 = 24,01 Ура! Ви нормотрофік (трофіка, спрощено, це живлення). Але ще трошки, й станете гіпертрофіком.

Індекс маси тіла у нормотрофіка (нормального) — 18,5-25 кілограмів на квадратний метр, у гіпертрофіка (товстуна) — більше 25-и, у гіпотрофіка (худяка) — менше 18,5, — продовжує Микола Потатуркін. — МОЗ вважає, що товстим треба менше хліба на добу: 100 грамів чорного, 30 грамів білого (ну, це як у блокадному Ленінграді, — коментують колеги. — Авт.) Худим більше: 170 чорного і 150 білого. А нормальним за статурою —130 чорного і 120 білого. Наказ торкається не тільки норм по хлібу. Але й круп, макаронів, картоплі, інших овочів, а також риби, м’яса, птиці. Наказ дуже дискусійний. Коли недостатнє фінансування, коли в лікувальних закладах практично нема коштів на м’ясо, рибу, виконати його в повному обсязі неможливо.

До наказу очікують надходження технологічних карток та орієнтовних меню.

Наказ має особливості для дитячих, гастроентерологічних, онкологічних хворих, а також для вагітних і породіль.

Документ підписаний екс-міністром Раїсою Богатирьовою. До наказу всі, крім інвалідів війни, хліба отримували однаково — 250 г на добу.

Тамара Краченко, тижневик «Вісник Ч» №23 (1465)

Коментарі закриті.