Два мільярди гривень стягнули зі злісних неплатників аліментів по Україні.

Впровадження каральних законодавчих ініціатив змушує несумлінних батьків думати про своїх залишених дітей. На прес-брифінгу обговорили роботу управління юстиції в цьому напрямку.

«Проблема несплати аліментів завжди була на поверхні. Але про це ніхто не говорив. Батьки використовували прогалини в попередньому законодавстві та не сплачували», – каже Олег Трейтяк, начальник Головного територіального управління юстиції в Чернігівській області.

«За сім місяців 2018-го року державні виконавці стягнули 57 мільйонів. Якщо брати у відсотках, то від початку старту цієї кампанії приріст становив 570%, порівняно з минулим роком», – зазначає Сергій П’ятниця, начальник Управління державної виконавчої служби в Чернігівській області.

Головною заслугою таких показників чиновники вважають пакет ініціатив «Чужих дітей не буває», що запрацював із цього року. Головними мотиваторами для боржників стали: обмеження боржника у виїзді за кордон, в керуванні транспортним засобом, використанні зброї, полюванні; адміністративне стягнення у вигляді суспільно-корисних робіт; відмову нотаріусами у вчиненні реєстрацій тощо.

До моральних покарань можна зарахувати дошку ганьби та наліпки на дверях боржника, там зазначається про факт несплати аліментів, вказується сума.

Присутні на брифінгу юристи підтверджували дієвість програми.

«Застосування до батька всіх обмежень – позбавлення права керування транспортним засобом, позбавлення права виїзду за кордон і коли батько дізнався про надходження відповідних клопотань. Сплатив близько 80 тисяч водночас. Заборгованість усю погасив», – Олександр Радченко, адвокат.

Найбільша разова сума стягнення на Чернігівщині складає 149 тисяч – від жителя Менського району.

Пришвидшення процедури покарання покращили показники звернень до юристів. Адже люди відчули реальну можливість відстояти своє право.

Джерело: Чеline

Коментарі закриті.