Торік громада Осьмаків реконструювала приміщення колишнього магазину під клубЦе село – не найгірше у районі. Для 494 його жителів функціонують ФАП, пошта, клуб, початкова школа і бібліотека. Є чим виїхати до обласного і районного центрів, є де купити хлібину.

Демографія не радує

Звітуючи перед односельцями, сільський голова Тетяна Савченко не приховувала свого розчарування щодо демографічної ситуації в Осьмаках. Адже торік у селі з’явилося лише троє немовлят, тоді як за межу Вічності переступило дев’ятеро селян. Весілля не було жодного.

У початковій школі один учитель навчає дев’ятьох діток, а старшокласників підвозить шкільний автобус до Лісківської школи та районної гімназії. У Осьмаках проживає 12 одиноких стареньких, яких обслуговує соціальний працівник. Торік двом багатодітним жінкам було присвоєне почесне звання «Мати-героїня».

При сільській раді працюють опікунська рада та адміністративна комісія, яким роботи не так багато,

оскільки належним чином проводиться профілактика серед проблемних сімей, підлітків.

Знаменною подією у минулому році для осьмаківців стало новосілля клубу.

– Сільська рада викупила приміщення колишнього магазину, а громада села, переважно молодь, довели його до ладу, – сказала Тетяна Савченко. – Моя щира вдячність усім, хто фарбував, майстрував сцену, підбивав вагонкою стелю. Спонсори і кандидати у народні депутати допомогли фінансово і матеріально – має клуб музичний центр, мікрофони, стільці, вбрання сцени, штори на вік­нах…

Щоб не занепадало

Осьмаківці прагнуть, аби їхнє село ставало з кожним роком кращим, а не занепадало. Аби у ФАПі було зроблено нормальний ремонт, щоб на повороті на Ушню була автобусна зупинка, де можна було б сховатися від дощу і спеки.

Турбує селян і стан річки Мена, яка протікає селом і впадає у Десну. Нині стан водойми плачевний: вона замулилась, має неприємний запах. Почистити річку осьмаківській громаді не під силу, бо потрібна спеціальна техніка, чимало коштів.

З ностальгією згадували учас­ники зібрання той час, коли в селі була місцева пожежно-сторожова охорона, сільгосппідприємство… Богу дякувати, на землях Осьмаків вовки не розвелися, поля обробляються орендарями.

На зібранні в Осьмаках були присутні і виступили заступник голови РДА Павло Терентієв і дільничний інспектор райвідділу міліції Дмитро Ворона.

Коментарі закриті.