ГайдукевичЗазвичай пишуть так: відбулася перша частина першого сесійного засідання новообраної Менської районної ради. Під час цього засідання депутати обрали голову – Олександра Мисника, з чи ми всі його й вітаємо. Але давайте спробуємо проаналізувати суть процесів.

Під час першого голосування депутати поставили знак рівності між Валерієм Гайдукевичем і Олександром Мисником, за кожного було віддано по 17 голосів. Чи дійсно цінність цих двох кандидатів на посаді голови райради для мешканців Менського району однакова? Щоб дати відповідь, необхідно виділити їх суть, що автор і спробує зробити.

Олександр Мисник за своєю суттю бюрократ. Гарний бюрократ, він дуже добре діє в межах існуючих умов, добуде можливе, забезпечить виплати зарплати бюджетникам, будівництво, реконструкції та ремонти об’єктів інфраструктури тощо. Але саму систему на краще він міняти не готовий.

Валерій Гайдукевич, з точки зору автора, попросту авантюрист, головною метою якого є отримання влади над людьми для вирішення власних питань. Навіщо йому посада голови? Щоб відкрити магазин АТБ і автобусні маршрути? Хіба для вирішення цих проблем необхідні повноваження голови райради? Невже простих депутатських мало? Ніколи не не був депутатом, ніколи на сесії не ходив. Рекламна компанія, вибори – і відразу на очільника райради!

Цього разу минулося, під час другого голосування Мисник отримав 20 голосів, а Гайдукевич лише 14. Але тенденція вкрай загрозлива, цілком могло бути і навпаки.

Чому? Тут треба трохи теорії. Влада освічених людей, котрі здатні відрізнити корисне від пустопорожнього і шкідливого, це демократія. В демократичних країнах ніколи не виберуть демагога, а якщо і виберуть, то швидко його змінять на професіонала.

А от в країнах охлократії, тобто в тих, де населення не має необхідних суспільно-політичних знань, можуть обрати будь-кого. Прийде, як в тому анекдоті гномик, і запропонує будувати комунізм. І повірять, і будуватимуть, будуть плакати, вбиватимуть один одного, будуть сусідів кидати до концтаборів і розстрілювати, але продовжуватимуть будувати ту ахінею. Або прийде інший гномик і запропонує – давайте будувати «руській мір». І поведеться, і будуватимуть з допомогою «Градів» по жилих кварталах!

Ось і думаю тепер, добре, що обрали Мисника чи не дуже? Звісно, добре. Але дуже вже це все ненадійно, ризиковано. Микола ІІ теж для країни старався разом зі своєю бюрократією та виробничниками. І що, прийшли демагоги, навішали локшини неосвіченим людям, а потім порішили царя в підвалі разом з сім’єю. То було давно і далеко? Так Лугадон нині і близько.

Ось тепер і питання – почне працювати новообрана районна рада на перетворення нашого населення в мудрих громадян чи ні? І що нас чекає завтра, якщо ні?

50% на 50% – це вже не просто дзвоник, схоже, це останній дзвоник, останнє попередження.

2 коментарі

 1. Панове, я робив матеріал для аналізу дуже серйозної проблеми – якості рішень наших виборців і їх обранців. Відповідно, розраховую на серйозне обговорення.
  Те, що я бачу в коментарях, є повторенням минулого сумного досвіду коментування. Нездатні до раціональної розумової діяльності засмічують простір спілкування і намагаються видалити з огляду все розумне від’ємним мінусуванням.
  Що в коментарях? Замість аналізу тексту намагання образити автора, звинувачення в продажності, до речі даний нік навіть не може сам зрозуміти того, кому ж він приписує купівлю автора.
  Панове, місце для коментарів під моїми матеріалами не є притулком для неадекватів, тим більше анонімних.
  Отже, з мого боку всіляка повага здатним аналізувати і аргументувати. А сміття буде видалятися.
  До речі, пропоную редакції домовитися з відомими людьми, в тому числі посадовцями, щодо їх долучення до написання матеріалів і коментування. Думаю, саме це реально б сприяло зростанню популярності сайту.