Свого часу, для підвищення ефективності його роботи, Менський Комунгосп дозволили приватизувати трудовому колективу. Робота дійсно докорінно покращилася, що цілком підтвердило правомірність такого кроку.

Втім, здається, дехто сьогодні вважає приватизацію трудовим колективом неправильною. Справді, чому підприємство має належати трудовому колективу, якщо в Мені є чудові досвідчені підприємці, котрі з задоволенням забрали б його у свою власність?

Справді, якщо підприємство чудово працює, то навіщо його ламати? Навіщо виводити з сфери обслуговування менян передане трудовому колективу в приватну власність підприємство?

Високі тарифи? Так виконком міськради і затвердив їх! А якщо нездатні довести необґрунтованість цих тарифів і затвердити інші, прийнятні для населення, то чого тоді город городити? Щоправда, це не вдавалося зробити і попередньому складу міськради, але ж вона шукала шляхи зменшення тарифів, а не способи зруйнувати ефективно працююче підприємство і вивести його з сфери обслуговування менян!

Знову й знову те саме питання – навіщо? Не можеш зменшити тарифи нормативно – не руйнуй підприємство! Коли вискочив прищ, його ж лікують, а не прагнуть відтяти всю голову!

Меняни почали висловлювати все більше підозр, а чи не хочуть через анулювання угоди з ТОВ «Менський комунальник», вивести його з сфери обслуговування менян і… за гроші тих же менян, а власником бюджету м. Мени є громада, створити нове комунальне підприємство та приватизувати його!

Останнє твердження міський голова категорично заперечує – він, як соціаліст, виключно за те, щоб підприємство по обслуговуванню водогону та каналізації було у комунальній власності!

Звісно, меняни звикли вірити голові міськради на слово – ну не може ж людина, котрій вони довірили керувати містом, цілеспрямовано вводити їх в оману! Тим більше, що він там не один, там же три десятки депутатів та з десяток членів виконкому!

Що ж, значить я абсолютно не такий, як всі меняни, я демократ, я не довіряю обранцям. Більше того, я переконаний, що спочатку, начебто для зниження тарифів, знищують ЗАТ «Менський комунальник». Потім створюють “КП Менакомунгосп” та “КП Менакомунпослуга”, і передають обслуговування водогону та каналізації їм.

А з часом, звісно ж вкрай несподівано, Верховна Рада прийме «Закон УкраЇни Про особливості перетворення комунальних унітарних підприємств, які провадять діяльність у сфері централізованого водо-, теплопостачання та водовідведення, в господарські товариства.» – проект закону від 21.12.2011.

В першому читанні цей Закон вже прийнято Верховною Радою України, постанова 20 березня 2012 року № 4546-VI.

А ось початок висновку Головного науково-експертного управління по цьому законопроекту:

«Звертаємо увагу на те, що проект регулює не лише особливості перетворення відповідних комунальних підприємств у господарські товариства, а і передбачає відчуження корпоративних прав на майно цих товариств іншим суб‘єктам,  окрім відповідної територіальної громади, тобто фактично і про приватизацію цих підприємств. Це підтверджується, зокрема, у частині 3 ст. 8 проекту, згідно з якою відчуження акцій (часток) господарського товариства, яке належить територіальній громаді (громадам) здійснюється відповідно до законодавства про приватизацію».

На сьогодні проект не прийнятий. Мабуть, приймати його буде вже Верховна Рада наступного скликання. Але питання є і залишаються до тих, кого меняни  обрали посадовцями місцевого самоврядування.

Також залишається питання до менян – панове, можливо вже варто прийти до висновку, що добрий господар не лише довіряє найнятим працівникам, а і керує ними? Може і нам всім потрібно більш ретельно керувати обраними депутатами і головою міськради?

 

На сьогодні міськрада не може навести лад у такому простому питанні, як вивезення сміття. Може, варто сконцентрувати зусилля новостворених підприємств на безлічі інших, окрім водопостачання, проблем? Може варто переорієнтувати його на ремонт вулиць, адже тарифи на послуги по плануванню, асфальтуванню та іншому догляду за вулицями також немалі? Чи на озелененні після тотального випилювання дерев? Чи на ліквідації стихійних сміттєзвалищ? А може б розпочали виготовлення додаткових контейнерів для сміття і встановлення їх по Мені – справа нескладна і дуже потрібна. Може б силами комунального підприємства зробили сучасний ремонт банного комплексу – щоб була і проста баня, і дорожча, для вишуканих відвідувачів? Невже для міськради, виконкому і райдержадміністрації все зводиться винятково до прагнення зруйнувати якісне водопостачання менян? Сьогоднішня якість діяльності міськрадівських комунальних підприємств переконливо доводить – “якісно і дорого” буде замінено спочатку на “дешево і вкрай погано”, а потім на “дуже дорого і ще гірше”. При цьому жодного серйозного аргументу на користь того, що все буде добре, не існує. Звісно, окрім голослівних запевнень Федора Івановича, котрим я не вірю.

Продовження.

Вже після написання матеріалу отримав додаткові документи. Виявляється, саме після прийняття вище згаданого закону в першому читанні, депутати Менської міськради заходилися створювати на додачу до існуючого комунального підприємства КП «Менакомунгосп» ще одне КП «Менакомунпослуга» .

Спроби з’ясувати, навіщо їм стільки комунальних підприємств, виявилися безуспішними.

Так, я був на тій сесії, спочатку. Депутати і голова дуже нервували, все боялися, щоб я таємно не записав ведення сесії. Що відбувалося потім, в протоколі записано так:

Із-залу:
Виступає Трегубенко С.М. (без дозволу головуючого).
Головуючий
Наголошує, що пан Трегубенко С.М. веде (без дозволу сесії) аудіо запис та виступає. Пропонує заслухати питання про протест прокурора, а потім поставити питання про залишення сесійної зали паном Трегубенко С.М.
Головуючий
По наступних питання слово має юрист міської ради Стародуб Л.О.
Слухали:
Про протест прокурора на Регламент Менської міської ради
–       інформацію  юриста міськради Стародуб Л.О.
Виступили:
Салій В.А., Новик В.Ф., міський голова.

Вирішили:
Рішення «Про протест прокурора на Регламент Менської міської ради» приймається одноголосно. ( рішення додається)
Слухали:
Про  протест прокурора на Положення про постійні комісії міської ради

–       інформацію  юриста міськради Стародуб Л.О.
Виступили:
Салій В.А., Верік О.А. міський голова.
Вирішили:
Рішення
«Про  протест прокурора на Положення про постійні комісії міської ради» – приймається одноголосно. ( рішення додається)

Слухали:
Гр. Трегубенко С.М., який попросив дозволу виступити.
Головуючий
Поставив на голосування про надання слова гр.. Трегубенко С.М..  Проголосували «за» – одноголосно.
Гр. Трегубенко С.М.
У своєму виступі виразив прохання «визначитися про дозвіл на сесії аудіо та відеозапису».
Головуючий
Наголосив, що депутати та жителі проти, щоб на сайті «інтернет» були іхні виступи та особисті питання. Тому сьогодні до Регламенту внесено зміни. На даний час сесія міської ради буде розглядати земельні питання тому прошу покинути залу.
Трегубенко С.М.
(вступає в дебати з головою без дозволу)
Головуючий
Оскаржуйте наші рішення. В зв»язку з порушенням Регламенту ст..33 Регламенту Менської міської ради, прошу покинути сесію.

Для мене очевидно, що Федір Фесюн категорично не хотів, щоб я чув розгляд питання про створення чергового комунального підприємства. Тому аргументував моє видалення з зали тим, що далі розглядатимуть земельні питання, в котрих є секретні персональні дані.

Питання про те, чи розглядали на сесії питання по новому комунальному підприємству взагалі, а якщо і розглядали, то навіщо його створювали – для мене залишається таємницею.

Можливо міськрада реформувала КП «Менакомунгосп» в КП «Менакомунпослуга»? Так ні, вона відразу ж приймає директора КП «Менакомунгосп» і укладає з нею контракт на 3 роки.

Можливо, хтось з депутатів зможе пояснити, навіщо вони створили ще одне комунальне підприємство за бюджетні кошти? Можливо, Сергій Лавський, котрому довірили слухати всі питання, виявить бажання пролити світло на секретну діяльність міськради?

Вважаю, що Менська міськрада під головуванням соціаліста Федора Фесюна діє всупереч вимог закону про місцеве самоврядування, діє закрито, і діє на шкоду інтересам громади.

Хтось спитає: “Ну і що? Така воля громади!”. Ні, я не думаю, що воля громади є саме такою, просто люди не відчувають себе господарями в місті. Це дуже погано, такий стан речей докорінно потрібно міняти, але… подальша доля менян в руках самих менян. Як пояснити людям, що їх добробут прямо залежить від того, наскільки вони дбають про своє місто і державу? Як переконати, що передовіряти цю турботу не можна нікому, в тому числі й депутатам та голові міськради? Як пояснити, що така передовіра, а саме вона покладена в основу радянської влади, веде до злету корупції, зубожіння людей і розпаду держави?

Коментарі закриті.