Британські вчені з’ясували, що люди, котрі задоволені своїм життям, воліють більше читати, ніж дивитися ТБ. А чим людина нещасніша, тим більше часу вона проводить перед телевізором.

891851

Щасливі люди більше читають, а нещасні – дивляться телевізор. До такого висновку прийшли британські психологи.

Учені проаналізували дані соціологічних опитувань, що проводилися протягом останніх тридцяти років, в яких взяли участь понад 30 тис. людей. Учасникам пропонувалося відповісти на питання про те, як вони проводять вільний час і оцінити при цьому свій настрій і душевний стан.

За отриманими даними, щасливі люди виявилися найбільш соціально активними: вони більше спілкувалися, ходили до церкви, голосували і читали. Нещасні люди майже весь вільний час проводили біля телевізора. Після порівняння сімейного стану, доходу і віку з’ясувалося, що ті, хто вважав себе нещасливим, дивилися телевізор на 28% більше, ніж їхні щасливі співвітчизники.

Крім того, автори дослідження виявили, що у 51% нещасних людей є багато додаткового часу, який вони не знають, як витратити. А ось у щасливих питання з вільним часом так не стоїть – “зайвий” час виявився лише у 19% опитуваних щасливчиків.

Тим часом, дослідники стверджують, що 8% смертей можна було б уникнути, якби британці скоротили час перегляду ТБ з чотирьох годин на день до години. Це допомогло б зберегти 30 життів з 373.

Крім того, у дітей, які щодня сидять перед телеекраном від 90 до 330 хвилин, тиск на 5-7 одиниць вищий, ніж у тих, хто проводить за переглядом телепередач менше півгодини на день. Подібний негативний вплив телевізор чинить як на дітей із зайвою вагою, так і на малят нормальної комплекції.

Доведено також, що діти, які проводять біля телевізора більше двох годин на день, удвічі більше за інших ризикують захворіти на астму. Нарешті, при малорухомій поведінці у дітей відбуваються зміни в легенях, що згодом викликають задишку.

Нагадаємо, що у рейтингу найщасливіших країн світу Україна посіла лише 74 місце, одразу слідом за Росією. Найбільш щасливі люди світу живуть у Скандинавії, а найнещасніші – в Африці.

За матеріалами ТСН.

Коментарі закриті.