Медики пропонують убезпечитися від грипу, застосувавши щеплення. Однак чи вже не пізно це робити зараз? Скільки коштує вакцина й де її можна придбати? Про це ми й хочемо розповісти нашим читачам.

Епідемії ще нема. Але буде…

– На даний час захворюваність грипом та ГРВІ не перевищує епідемічного порогу, проте рівень захворюваності з наближенням холодів як правило зростає, – повідомив «Нашому слову» лікар-епідеміолог районної санітарно-епідеміологічної станції Петро Войло. –  З 18 жовтня у районі введено щоденний збір інформації про стан захворюваності грипом та ГРВІ для своєчасного введення проти епідемічних заходів та встановлення дати початку епідемії. Уберегтися від грипу може допомогти щеплення Проводити його потрібно за чотири – шість тижнів до початку епідемії.  Конкретно – вакцинами, які зареєстровані та рекомендується Міністерством охорони здоров’я України, а саме:

– ваксігрип (виробництво Франції);

– флюарикс (виробництво Німеччини);

– інфлувак (виробництво Нідерландів);

– гриппол НЕО (виробництво України);

Грипол плюс (виробництво України, Росії).

Щеплення проти грипу проводяться в лікувально-профілактичних закладах. Вакцину, за словами Петра Олексійовича, можна замовити через аптечну мережу. І ті, хто таки збирається робити щеплення від грипу, повинні не гаяти час, адже епідемія може розпочатися дуже скоро.

Пріоритет: діти й вагітні

Кому ж у першу чергу показана вакцинація від грипу? Епідеміологи вважають, що, зокрема, таким категоріям населення:

– медичним працівникам та допоміжному персоналу, залученим до безпосереднього надання допомоги пацієнтам і вакцинації;

– особам віком від шести років місяців і старшим з двома або декількома факторами високого ризику щодо грипу;

– особам віком від шести місяців і старшим з анамнезом госпіталізації з приводу пневмонії, грипу або інших факторів високого ризику щодо грипу за минулий рік;

–   вагітним жінкам;

–   членам родин людей з важкими розладами імунітету, які не будуть вакциновані внаслідок потенційно слабкої імунної відповіді на вакцину;

–   співробітникам санепідемслужби (СЕС) та лікувально-профілактичних установ, які задіяні у реагуванні на надзвичайні ситуації, пов’язані з реагуванням на пандемію;

–  працівникам транспортного сектору, які перевозять пальне, воду, їжу та медичні матеріальні ресурси, а також працівникам громадського транспорту;

– особам віком від шести місяців  до59 років з одним із факторів високого ризику: хронічна патологія легень (хронічні обструктивні захворювання легень, муковісцидоз, бронхіальна астма тощо), застійна серцева недостатність, ниркова недостатність, імупосупресія внаслідок захворювання чи терапії, анемія, гемоглобінопатія, цукровий діабет, ожиріння, патологія печінки тощо та ін. категорії населення.

Були жертви

Лікар-інфекціоніст центральної районної лікарня Лідія Мартиненко повідомила, що минулорічний сезон щодо захворюваності на грип дійсно був непростий у районі, як і в усій Україні. Захворіли на цю недугу (враховуючи й вірусні інфекції) 21 відсоток населення усього району. З них майже половина – діти. Від каліфорнійського грипу померла одна школярка. Стосовно цієї інфекції було обстежено 12 жителів Менщини, у п’яти цей небезпечний вірус було підтверджено. Четверо пацієнтів змогли вижити, хоча лікування проходило дуже складно, двоє найбільш «тяжких» були перевезені до обласної лікарні, де їм фактично врятували життя.

До речі, за словами Лідії Василівни, захворіли протягом минулого сезону й семеро вагітних жінок. Але, на щастя, обійшлося: усі вони народили здорових малюків.

Як і минулого року, медики ЦРЛ виявили бажання зробити щеплення від грипу. Лідія Мартиненко також зауважила, що наразі медики району абсолютно готові до роботи в умовах епідемії грипу. У лікарні є усі необхідні антибіотики маски, обладнання, є арбідол і навіть минулорічна панацея – таміфлю.

Тож чи робити наразі щеплення від грипу – вирішувати вам. Петро Войло радить все ж зробити це організовано, масово закупити вакцину в аптеці, через медпрацівника зі спеціальним контейнером для зберігання таких препаратів доставити її до лікарні й у належних умовах зробити щеплення. Так, як це, приміром, було зроблено у Березнянській школі-інтернаті: там одночасно були провакциновані 105 чоловік.

Завідуюча аптеки ім.. Смирнова, що у Мені Антоніна Федоренко розповіла найближчій газеті, що вакцину від грипу потрібно попередньо замовити, адже цей препарат не є дуже популярним у населення (у нинішньому сезоні було реалізовано близько десятка доз). Бажаючі придбати вакцину можуть замовити її організовано, щоб  була забезпечена правильна доставка її до медичного закладу, де власне й буде проводитися щеплення.

Коментарі закриті.