Ні для кого не є таємницею, що причиною зниження шансів на підвищення, а інколи й звільнення з роботи та тотального безгрошів’я часто є невірні кроки самого працівника. Зокрема, відсутності кар’єрного зростання та нормальних заробітків «сприяє» низка хибних уявлень…

«Немає освіти – нема кар’єри»

Справді, деякі види професійної діяльності (медична, юридична тощо) вимагають відповідної кваліфікації. Але є ціла низка занять – журналістика, рекламна справа, дизайн та ін. – де за наявності здібностей та досвіду спеціалізована освіта є необов’язковою. Знання ж можна підвищувати і за допомогою, наприклад, вечірніх курсів чи фахового підручника.

«Довге резюме шукача посади «надихає» роботодавця»

Ні, ділових та зайнятих (тобто обмежених у часі на вивчення чиїхось автобіографій) керівників такі речі не «надихають». Тож для більшості роботодавців достатньо буде грамотного, впорядкованого й чіткого резюме, позбавленого всього зайвого – бо саме це засвідчить організованість претендента і його вміння правильно висловлювати свою думку.

«Років у 30-ть слід знати, чого хочеш»

Навпаки, існує чимало прикладів того, як посередині життєвого шляху можна різко змінити професію й добитися значних успіхів. Тож не слід відмовлятися від тієї чи іншої мрії лише через те, що вам уже за 40 – адже стільки людей відчувають себе нещасними, займаючись неулюбленою справою. Так, скажімо, космонавтом після певного віку ви вже не станете, але в більшості інших професій варто спробувати самореалізуватися (а не жалітися про втрачені можливості).

«Краще тримати власні амбіції в таємниці»

Це помилка, адже недаремно під час співбесіди при прийомі на роботу людину запитують, на якій посаді вона себе бачить через 5-10 років. Насправді ж, солідні компанії зацікавлені в здорових, ініціативних і амбітних працівниках, а не в тих, хто ціле життя зібрався просидіти у молодших помічниках.

«Часта зміна роботи шкодить кар’єрі»

Таке уявлення є застарілим і походить з тих часів, коли до «літунів» апріорі ставилися насторожено. Нині ж, навпаки, вважається, що розумна зміна місця та профілю роботи лише додає досвіду й знань і розширює коло корисних (як для людини, так і для фірми) знайомств.

«Якщо б я обрав прибуткову кар’єру, то став би багатим»

Приклади заробляння мільйонів є у кожній професії, тож слід у будь-якій галузі не шукати прибуткової кар’єри, а самому робити її прибутковою.

«Були б мої батьки багатими, я був би таким самим»

Навпаки, світовий досвід засвідчує, що більшість найбагатших людей є вихідцями з бідних родин, і лише деякі – із сімей середнього достатку.

«Якби я добре вчився б, то вже точно заробляв би багато грошей»

Треба вчитися передусім на практиці, а не на лекціях, адже світовий досвід наочно засвідчує, що відмінники, як правило, не стають багатіями.

«Якщо б вітчизняна економіка була дійсно розвиненою, я став би багатим, як і всі інші»

Ні, в будь-якій країні, за будь-якого суспільно устрою є мільйонери. Гроші є всюди.

«Якщо б можливість заробити більше була сьогодні такою ж, як і вчора, я міг би стати казково багатим»

Та ні, завжди сьогодні можна заробити набагато більше, ніж учора.

«Якби у мене була значна сума грошей, я відразу б почав економити і вкладати кошти»

Як казали древні, океан складається з невеличких краплинок, тож слід починати з малого. А якщо ж Ви очікуєте лише на великі гроші, то можете й не дочекатися. Тому не сумнівайтеся: найліпший час для капіталовкладень – саме сьогодні.

«Якщо буду тяжко працювати, то таки стану багатим»

Не станете, бо у світі чимало бідних людей, які тяжко працюють. Багатії не трудяться тяжко, вони працюють розумно.

«Щоб заробити справді багато, потрібен стартовий капітал»

Насправді гроші потрібні лише для того, щоб не втратити свою можливість, Тобто шанс.

«Гарна робота сама по собі стане причиною подальшого багатства»

Ні, робота – це лише тимчасове джерело прибутку. Щоб зробити його постійним, слід добитися того, аби гроші працювали саме на Вас.

Коментарі закриті.