10 липня стався випадок отруєння дітей в дитячому закладі оздоровлення та відпочинку “Колос”(с. Бігач Менcького району), заклад належить обласній раді фізкультурно-спортивного товариства “Колос”. Зміна в закладі розпочалася 30 червня 2011 року. В закладі перебувало 74 дитини та 10 осіб обслуговуючого персоналу.

Про це повідомила міжвідомча комісія з питань оздоровлення дітей Чернігівської області.

За дорученням голови обласної міжвідомчої комісії з питань оздоровлення дітей Чернігівської області до закладу 10 липня терміново виїхала комісія в складі керівництва Менської райдержадміністрації, фахівців санепідемстанції, Менської ЦРЛ та райвідділу УМНС.

Ввечері 10 липня 21 дитину (17 хлопчиків та 4 дівчинки), мешканців Чернігова та райцентрів Бобровиця, Ічня, Ріпки та Сосниця, доставлено до інфекційного відділення Чернігівської обласної дитячої лікарні. Попередній діагноз – токсикоінфекція. В таборі дітям надана первинна медична допомога. Стан здоров’я дітей – легкого ступеню тяжкості. Серед персоналу хвороби не виявлено.

Фахівцями СЕС в закладі здійснено комплекс регламентованих санітарно-гігієнічних та протиепідемічних заходів. Причина захворювання встановлюється. В розслідуванні спалаху беруть участь спеціалісти обласної, районної санепідстанцій та лікарі Менської центральної районної лікарні. Проведена перевірка санітарного стану закладу, відібрані зразки для проведення лабораторного дослідження, оглянуті всі діти закладу та персонал.

Встановлено, що спалах захворюваності дітей пов’язаний з якістю харчування та санітарним станом харчоблоку закладу.

Ситуація контрольована. Діти забезпечені всім необхідним.

Станом на 13 годину 11 липня, за повідомленням управління охорони здоров’я облдержадміністрації, ситуація наступна. Всі діти оглянуті завідуючим відділенням та головним позаштатним спеціалістом з педіатрії управління охорони здоров’я. Стан дітей розцінений як близький до задовільного.

4 дітей батьки забрали додому одразу, їм надано відповідні рекомендації. 17 дітей госпіталізовано в інфекційне відділення, призначено відповідне обстеження та лікування. 11 дітей забрали з відділення 11 липня. У відділенні знаходиться 6 дітей, які проходять подальше лікування та обстеження. Прогнозовано діти будуть виписані з лікарні найближчим часом.

11 липня повідомлено у міські дитячі поліклініки м. Чернігова про подальше спостереження за дітьми, яких забрали батьки додому, амбулаторною службою.

Дитячий заклад оздоровлення та відпочинку “Колос” продовжує функціонувати, станом на 11 липня в ньому перебувають 39 дітей.

Прокурором Менського району порушено кримінальну справу за ч.1 ст. 137 Кримінального кодексу України (Неналежне виконання обов’язків щодо охорони життя та здоров’я дітей). Розслідування справи доручено слідчому відділу УМВС України в Чернігівській області.

Обласною міжвідомчою комісією з питань оздоровлення дітей Чернігівської області вивчаються причини захворювання дітей, здійснюються заходи щодо недопущення надзвичайних ситуацій в подальшому.

У взаємодії з санітарно-епідеміологічною службою, облуправлінням охорони здоров’я та іншими контролюючими органами проводиться перевірка додержання законодавства про оздоровлення дітей і санітарного стану всіх таборів області. Результати перевірок будуть проаналізовані на спільному засіданні надзвичайної протиепідеміологічної комісії та обласній міжвідомчій комісії з питань оздоровлення дітей.

Коментарі закриті.