кордон111Ситуація в Чернігівській області стабільна і контрольована, військ Російської Федерації у безпосередній близькості біля державного кордону України немає, ставати у черги до військкоматів, аби записатися у добровольці, не треба.

Про це 17 березня під час брифінгу в облдержадміністрації заявили представники Збройних Сил України, Державної прикордонної служби та обласного військового комісаріату, пише ПіК.

«Учора ввечері виконуючий обов’язки міністра оборони України Ігор Тенюх зазначив, що на північному напрямку досягнуто паритет з військовими силами Російської Федерації», – повідомив начальник регіонального медіа-центру Міністерства оборони України Вадим Мисник.

Також, за його словами, сьогодні вранці Верховна Рада України затвердила указ в. о. Президента України Олександра Турчинова про часткову мобілізацію військовозобов’язаних,  яка має відбутись протягом 45 днів.

Згідно з ухваленим рішенням, під час часткової мобілізації до Збройних Сил буде залучено 20 тисяч військових.

Ще 20 тисяч чоловік буде прийнято в лави  новоствореної Національної гвардії, яка підпорядковується Міністерству внутрішніх справ.

«Усе це відбуватиметься згідно з затвердженими мобілізаційними планами, тож потреби в добровольцях, які добровільно приходять до військових комісаріатів поки що немає. Наразі Збройним Силам потрібні певні фахівці, яких ми залучаємо, а охочим записатися до лав Національної  гвардії я раджу звертатися до органів внутрішніх справ, які зараз цим питанням займаються», – наголосив Вадим Мисник.

«Наразі у військових комісаріатах за спрощеною процедурою здійснюється набір охочих проходити військову службу за контрактом. У першу чергу, нам потрібні кандидати, яким від 18 до 40 років. Вони не повинні мати судимості, а їхнє здоров’я має відповідати необхідним нормам», – заявив обласний військовий комісар Костянтин Нікулін.

«Протягом минулої доби обстановка на державному кордоні України в межах Чернігівщини залишалася стабільною та контрольованою. У пунктах пропуску через державний кордон здійснюється посилений прикордонний контроль», –  повідомив начальник Чернігівського прикордонного загону Олександр Птиця.

«Ми не володіємо інформацією щодо наявності російських військ – людей і техніки – у безпосередній близькості з державним кордоном України», – наголосив він, але не виключив, що війська РФ перебувають на вказаній території, але на більшій відстані.

Коментарі закриті.