imagesМи настільки звикли до цього «звірка», що навіть більшість власників ноутбуків з тачпадом (сенсорною панеллю) все одно користуються мишкою . Однак постійна робота з мишкою може стати причиною серйозного захворювання – карпального тунельного синдрому, або ж синдрому зап’ястного каналу. У народі саме його називають  «синдром комп’ютерної  мишки», – інформує заступник начальника Чернігівського міжрайонного Управління ГУ ДСЕС у Чернігівській області Зеркаль Ю.А.

Провокується розвиток хвороби тим, що протягом дня по кілька годин поспіль рука користувача знаходиться на незручній миші в одній і тій же нефізіологіній позиції, що призводить до затискання серединного нерва (що проходить через зап’ястя і забезпечує іннервацію, чутливість великого, вказівного і середнього пальців ). Серединний нерв розташовується у вузькому зап’ястному каналі – тунелі, звідси і назва. Защемлення нерва відбувається внаслідок його набряку або опухання сухожиль, які проходять біля нього. Так відбувається через статичне навантаження на одні й ті ж м’язи, сильний вигин в зап’ясті (подивіться на свою руку, що лежить на миші), а також одноманітних рухах. Зараз захворювання лікують ін’єкціями гормональних препаратів, хоча раніше допомагала виключно операція на зап’ястному каналі.

Як визначити загрозу?

Якщо ви спостерігаєте у себе один або кілька таких симптомів, зверніться до лікаря:

    -поява поколювання, тягнучих відчуттів, болю в області великого, вказівного і / або середнього пальця, долонь, а також в області зап’ястя;

   -легке тремтіння цих ділянок;

   -оніміння і дискомфорт у вищевказаних ділянках, зниження чутливості шкіри, їх ослаблення – ніби в руці і пальцях стало менше сил;

   -біль вві сні, що змушує прокидатися;

-відчуття печіння при спробі що-небудь підняти.

Хворобі можна запобігти!

Для того, щоб уникнути розвитку тунельного синдрому, організуйте своє робоче місце так, щоб на руки припадав можливий мінімум навантаження. Спирайтеся не на зап’ястя, а на лікті, і ні в якому разі не працюйте «на вазі» – у рук повинна бути опора. Використовуйте спеціальні килимки для миш з гелевою або силіконовою подушечкою під зап’ястя – це допоможе руці прийняти максимально ергономічне положення. Уникайте такої позиції руки, коли кисть розташовується вище рівня передпліччя (вигин зап’ястя занадто сильний). Намагайтеся протягом дня щогодини робити вправи для рук – барабаньте пальцями по столу, струшуйте кисті, стискайте-розтискайте кулаки, описуйте круги кінчиками пальців, витягуйте руки перед собою і повертайте у вихідне положення, натискайте пальцями однієї руки на пальці іншої.

Що робити, якщо «процес пішов»?

  • Зверніться до лікаря. Він визначить, чим саме викликано оніміння або біль (причиною може бути остеохондроз хребта та деякі інші захворювання).

  • Змініть руку – працюйте, тримаючи мишку в лівій руці, постаравшись врахувати вищевказані вище правила ергономіки.

  • Робіть теплі компреси і ванночки з морською сіллю для хворої руки.

  • Застосовуйте за рекомендацією лікаря протизапальні мазі та гелі.

  • Займайтеся гімнастикою, фітнесом – тримайте тіло у формі.

  • Робіть масаж області, що знаходиться на відстані двох пальців від ліктьового суглоба – при цьому ви будете відчувати легке оніміння в пальцях. Акуратно розминайте цю область.

  • Обмежуйте навантаження на хвору руку.

Головне – це різноманітність рухів. Пам’ятайте, що синдром розвивається не тільки від монотонності рухів, але і від того, що ці рухи повторюються протягом тижнів, місяців, років і більш довготривалих термінів.

Коментарі закриті.