На зустрічі з прихожанами вагоме слово сказав Благочинний Василь Дендак.

Минулого вівторка у Мені в приміщенні Свято-Троїцької церкви зібралися десятки жителів міста й настоятелі кількох храмів району. Мета зустрічі – розібратися у конфліктній ситуації, котра останнім часом виникла навколо похоронної справи.

Усі ми смертні. І коли помирає близька людина, родичі воліють краще заплатити зайву копійку та без тяганини організувати похорон. Тож приватні похоронні бюро, які виникли у Мені протягом останніх років, стали жителям у нагоді. Недешево, але куди подінешся – зручно.

Кілька років тому «Наше слово» писало про те, як організував похоронну справу менянин Микола Скоробагатько. Люди дякують і досі: завжди швидко відгукується, і вдень, і вночі. І домовина, і вінки, і транспорт – усе вчасно. Навіть знайде людину, котра псалтир над покійником читатиме.

Проте… Серед прихожан виникло незадоволення: Скоробагатько ще й свічки, іконки почав продавати, скоро, чого доброго, сам стане службу правити…

А ще Микола Ілліч звернувся до настоятеля Свято-Троїцької церкви отця Василя Томишина, щоб отримати дозвіл на розміщення на території храму торговельної точки. Прихожани вразилися: де це бачено, щоб на території церкви підприємці торгували?!

Зав’язався конфлікт. Тож, аби вирішити його, зібралися настоятелі кількох храмів Менщини на чолі з Благочинним храмів Менського округу протоієреєм Василем Дендаком і поспілкувалися з менянами.

Дискусія виявилася палкою. На захист підприємця висували аргументи: він швидко, добросовісно усе організовує. Однак священики стояли на своєму: церква і похоронний бізнес – речі несумісні, скоріше, вони існують паралельно.

На думку Благочинного, лише батюшка має право брати на себе духовну сторону поховання. Свічки, ікони – то не просто речі, необхідні для обряду. Вони повинні бути освячені, купувати їх можна лише у храмі. Інша справа, якби похоронне бюро було відкрите саме на території церкви, його служителями. Однак не кожен священик за цю справу візьметься. Відомо лише один такий прецедент на території Чернігівщини: у Борзнянському районі.

Коментарі закриті.