Священики прагнуть до участі у світських заходахУчасники засідання круглого столу «Християнські традиції українців – джерело духовності» вели конструктивний діалог про християнські цінності і суспільну мораль. Захід проходив у читальному залі районної бібліотеки за участю керівників релігійних громад, представників органів виконавчої влади, місцевого самоврядування та громадськості.

Це не перший захід в районі, присвячений 1025-літтю хрещення Київської Русі. Вже проведено ряд тематичних книжкових виставок у бібліотеках. Була організована виставка ікон, вишитих бісером. Відбулися також зустрічі духовенства зі школярами.

Керівник апарату райдерж­адміністрації Вікторія Неруш на засіданні круглого столу повідомила, що на території району діє 40 релігійних громад, з яких 32 – Української православної церкви Московського патріархату, дві – Київського патріархату, дві – євангелістських християн-баптистів, по одній – адвентистів сьомого дня та християнської церкви «Спасіння».

Про історію християнства на теренах Київської Русі і його значення для подальшого розвитку держави розповів директор районного краєзнавчого музею Віталій Крутий.

Тему співпраці релігійних громад з органами влади у своїх виступах підняли Благочинний храмів Менського округу Василь Дендак та настоятель менського Свято-Троїцького храму Василь Томишин.

Про те, які можливості в навчальних закладах району мають для ознайомлення з історією релігії і основами християнської етики школярі Менщини, розповіла працівник відділу освіти РДА Вікторія Люшина.

Про роль християнських традицій у вихованні підростаючого покоління, про сімейні цінності і суспільну мораль говорили у своїх виступах інші учасники засідання. Священнослужителі, зокрема, зауважили, що ефективність роботи церкви по відродженню духовності в громаді району була б значно вищою, якби настоятелів місцевих храмів більше залучали до участі в світських заходах.

– За словами Президента України, прийняття християнства як державної релігії було доленосним історичним актом, який вивів Київську Русь на новий цивілізаційний рівень, визначив її місце у колі християнських держав, дав могутній поштовх для розвитку нової якості та змісту культури, політичних і громадських інститутів, – наголосила у підсумку керівник апарату РДА Вікторія Неруш.

Коментарі закриті.