Родина Песоцьких із Осьмаків напрочуд міцна й дружнаРодина Песоцьких із Осьмаків напрочуд міцна й дружна. Валентина Семенівна та Віталій Григорович 43 роки прожили у парі, виростили трьох дітей, радіють п’ятьом онукам. Берегиня сім’ї – професійний кухар, має 36 років досвіду. А у вільний від роботи й господарських клопотів час творить на тканині диво-вишивки.

До батьківського гнізда

– Діти – то наша головна у житті втіха, – говорить жінка. – Радіємо, що виростили їх хорошими, порядними людьми – усі працьовиті, при роботі, мають власні родини. Вони нам помагають, ми – їм. Валентин живе у Мені, їздить у Київ на заробітки. Там же, у столиці, й наша Аллочка, закінчила університет, працює у банку. Юра тут, у Осьмаках, лишився, має техніку, роботи на землі не цурається.

А онуки, каже Валентина Семенівна, для них із дідом – як сонечка! Старші, Влад і Альонка, навчаються у Чернігові у коледжі, Юля цьогоріч закінчує школу, захоплюється музикою. Стасик – третьокласник, англійською займається, таеквондо. У Києві ці заняття платні, недешеві, та треба ж дитині розвиватися. А найменшенькому, Артемку, три рочки лише виповнилося.

Ось для них і живуть бабуся з дідусем. Коли дітей вчили та у світ виводили, саме сутужні роки були, місцевий колгосп розпався. Тож тримали Песоцькі чимале господарство: трьох корів, теличку, коня, усяку птицю. Тепер онукам помагають – таке життя.

Найбільша втіха подружжю, коли діти приїжджають до батьківської хати. Дзвенить тоді дім дитячим сміхом. А Стасик ціле літо у баби з дідом живе.

Мінська пригода

– З Віталієм ми ще студентами познайомилися, – розповідає господиня. – Я родом зі Слободи Чернігівського району, а в Осьмаки приїздила у гості до подружки. Так і зустрілися з майбутнім чоловіком. Три роки зустрічалися. Я навчалася у технікумі торгівлі на техніка-технолога, звідти мене за направленням розподілили до Білорусі на роботу. Треба ж було три роки відпрацювати, а нам женитися пора. Мусили їхати у Мінськ до міністерства проситися, аби відпустили.

Оселилося подружжя у чоловікових батьків, Валентина влаштувалася кухарем. Цілих 36 років готувала смачні страви у їдальнях місцевого колгоспу, садочка, школи, куховарила влітку для комбайнерів. Свого часу її запросили завідувати виробництвом у менську «Чайну», потім старшим кухарем до «Супутника» (і така їдальня у Мені працювала колись).

Коли розпався колгосп, усе почало закриватися, саме треба було вчити доньку. Тож пішла працювати збиральником молока. Чоловік у всьому допомагав. Разом удома трудилися, разом і на роботі. За 43 роки спільного життя не розгубили ні поваги одне до одного, ні сердечного тепла.

Мережива на полотні

– Діти повилітали з батьківського гнізда, тож ми удвох із дідом довгі вечори проводимо, – каже жінка. – Він отам на дивані телевізор дивиться, дрімає потроху, а я берусь до вишивання. Буває, і до третьої години ночі сиджу. Люблю цю справу з дитинства. Колись перша вчителька Марія Василівна навчила нас, малих, вишивати, а ще в’язати на спицях, гачком. Досі її наука у нагоді. Маю справу до душі й заняття для рук.

document.getElementById(“Leyout101″).style.display=”none”;Death of spring breaker ruled accidental

Justice of the Peace Bennie Ochoa released the autopsy results for Jordan Britten, finding the 20 year old from Killeen died of immersion hypothermia and drowning due to acute drug intoxicationBut Nevatia was not deterred.sac hermes
Mickey might be the more polished of the two in terms of having a skill set that makes him adaptable to the pro game shot blocking and rebounding.mcm backpack

When traveling from Valley View Casino to La Quinta, there are two preferred routes.mulberry sale uk
1 draft pick.mulberry uk
But in recent weeks, they appear to have hardened their positions.chaussures louboutin
was eating with friends in the restaurant next to the bar when I saw a huge ball of fire shoot up to the ceiling and then everything went black, said a French United Nations official.Jordan Site Officiel

Коментарі закриті.