Комендантська година для підлітків незаконна. Таке рішення виніс Деснянський районний суд Чернігова 10 червня 2010 року, визнавши що обласна рада порушила конституційне право громадян на свободу пересування, повідомляє Чернігівський громадський комітет захисту прав людини.

Рішення обласної ради «Про обмеження перебування дітей у закладах дозвілля, громадського харчування, комп’ютерних клубах, на вулицях та інших громадських місцях» від 24 грудня 2009 року визнано незаконним в частині заборони перебування на вулицях та інших громадських місцях без супроводу батьків дітей віком до 14 років після 22 години, а віком від 14 до 16 років – після 23 години.

За словами адвоката В’ячеслава Якубенка, який представляв цю справу в суді, «ні в кого не викликають заперечень благі наміри депутатів: подолати в області підліткову злочинність та дитячий алкоголізм. Але це не є підставою для порушення конституційного права громадян на свободу пересування. Адже відповідно до ст. 2 Закону України «Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні», обмеження на свободу пересування можуть встановлюватися лише законом, аж ніяк не рішенням обласних, районних чи сільських рад. Такі ж положення містяться у Міжнародному пакті про громадянські і політичні права та в Європейській конвенції про захист прав людини і основоположних свобод».

Коментарі закриті.