“Вічна” проблема несанкціонованих сміттєзвалищ щороку лише загострюється. Скільки про неї писано-переписано, а результат дорівнює нулю. До редакції найближчої газети завітав голова сільгоспкооперативу «Авангард» Володимир Прищепа і поділився наболілим.

Карати гривнею

Кілька разів протягом весни усі трудівники сільгоспкооперативу «Авангард» виходять на суботники. Окрім того, що впорядковують територію виробничих підрозділів, вони ще й прибирають від сміття лісосмуги, що прилягають до полів господарства.

– Під час обідньої перерви механізатори можуть посидіти у холодку, кухарі нашої їдальні вивозять їм гарячі страви, отож куди приємніше поїсти на зеленій траві, аніж у бруді, – каже Володимир Прищепа. – У нашому господарстві укладено колективний договір, за яким той, хто чимось провинився під час роботи, сплачує штраф або відпрацьовує певну кількість годин безкоштовно. Щось подібне треба запровадити і до тих, хто домашній непотріб везе не на сміттєзвалище, а куди заманеться.

Депутат районної ради від Партії регіонів Володимир Прищепа вважає, що для вирішення цієї проблеми треба ухвалити жорсткі рішення.

– Можливо, це питання варто винести на чергову сесію районної ради, – розмірковує керівник «Авангарду», – бо років через 10 – 20 наші нащадки не побачать ні чистої води, ні зеленої трави. Тут повно роботи і санепідемстанції, і дільничним інспекторам міліції, і депутатам. Якщо спіймали на гарячому того, хто вивіз сміття у лісосмугу, до річки, на поле чи в ліс, слід обов’язково до такого порушника вжити заходів – покарати його громадськими роботами або нехай викладе з гаманця кругленьку суму. Вдруге, думаю, таким «природолюбам» не спаде на думку повторити цей хибний шлях.

Ще Володимир Федорович пропонує зі штрафів, які платитимуть порушники, утворити спеціальний фонд, кошти якого використовувати на матеріальну підтримку нужденних та багатодітних родин.

Аби куди вивезти

– На полі, де росте конюшина, помітив величезну купу різного непотребу, – розповідає Володимир Прищепа. – Роздивився, покликав дільничного інспектора міліції. Разом ми дізналися адресу, звідки це сміття прибуло на поле.

Виявилося, кілька сімей з вулиці Ватутіна попросили знайомого тракториста, аби він вивіз побутове сміття кудись подалі від їхніх осель. Що той і зробив.

– Я зустрівся з тими жителями вулиці, – каже Володимир Федорович, – пообіцяв надати їм трактора з причепом, аби вони самотужки прибрали своє сміття з поля.

Іншого разу голові ск «Авангард» вдалося попередити скидання непотребу поблизу літньої ферми у напрямку Данилівки.

– Таксисти – батько і син – привезли сміття у причепі автівки і хотіли скинути його у зеленому масиві, – розказує Володимир Федорович. – Я під’їхав до них, витяг з гаманця десять гривень, даю їм і кажу, що плачу тільки за те, аби вони відвезли непотріб туди, куди треба – на сміттєзвалище. Чоловіки грошей не взяли і сміття біля білокорих берізок не залишили.

Один, кажуть, у полі не воїн, а громада – велика сила. І таке зло, як стихійні сміттєзвалища, подолати дружному гурту під силу.

Коментарі закриті.