БазарСтихійна торгівля харчовими продуктами є однією з багаторічних проблем в Україні.  Не виняток і наші  область , місто  та  й район.

Найбільша небезпека в тому, що вживання продуктів, придбаних на «стихійці», може завдати великої шкоди здоров’ю людей. І тоді зекономлені копійки – адже багато хто вважає, що « зрук»  продукти дешевші – обернуться дороговартісним стаціонарним лікуванням.

Застерігаємо Вас : несанкціоновану торгівлю ніхто не контролює, якість і свіжість продуктів  не перевіряють, продаж продуктів відбувається з грубим порушенням санітарно-гігієнічних правил (без належного санітарного одягу, супровідних документів, що посвідчують якість та безпечність продуктів, особові медичні книжки відсутні, порушуються вимоги до реалізації, дотримання температурного режиму і зберігання харчових продуктів тощо).

У більшості випадків торгівля проводиться з землі, де продукти невідомої якості додатково забруднюються (дощ, сніг, пил, бруд, вихлопні гази, різні хвороботворні мікроорганізми тощо).

Порушення, які мають місце під час реалізації харчових продуктів у невстановлених для цього місцях, можуть призвести до спалахів харчових отруєнь, інфекційних захворювань, які особливо небезпечні для дітей. У першу чергу це стосується молочних, м’ясних та рибних продуктів, які вимагають особливих умов зберігання і реалізації.

Купуючи кисломолочні та м’ясні продукти в таких  умовах на вулиці, люди ризикують своїм здоров’ям та здоров’ям своїх дітей.  Сьогодні тварини хворіють цілим рядом захворювань, які передаються людям через продукти тваринного походження. На туберкульоз, наприклад, хворіють як люди, так і худоба, а м’ясо є дуже сприятливим середовищем для розвитку багатьох мікроорганізмів. Якість і епідеміологічна безпека м’яса залежать від багатьох факторів: здоров’я тварини та умов його утримання, транспортування, технології первинної переробки, а також подальших процесів холодильної обробки і зберігання м’яса. На поверхні м’яса зазвичай містяться гнильні, молочнокислі, маслянокислі і інші бактерії, мікрококи, цвілеві гриби, дріжджі та ін. При порушенні умов зберігання м’ясо та м’ясні продукти швидко піддаються  псуванню, можуть розвиватися різні пороки: гниття, ослизнение, пліснявіння, пігментація та ін . М’ясо та м’ясні продукти, отримані від хворих тварин і не пройшли знешкодження, можуть стати причиною захворювання людей на сальмонельоз та зоонозними інфекціями – на сибірку, бруцельоз, ящур та ін.

Забруднені кішками та собаками місця вуличної торгівлі можуть бути причиною зараження гельмінтозами, зокрема токсокарозом (собачими аскаридами).

Отже, шановні мешканці міста і району, купуючи у місцях «стихійної» торгівлі харчові продукти, не варто сподіватися на удачу , смикати її за хвіст та свідомо йти на невиправданий ризик. Відомий вислів про те, що небезпеку слід обходити десятою дорогою, дуже доречний, коли мова йде про стихійну торгівлю

 З повагою,
 Завідувач Менського РЛВ
 ЧМрВ ДУ « Чернігівський ОЛЦ МОЗ України» Зеркаль Ю.А.

Коментарі закриті.