У березні цього року було прийнято рішення про формування військово-оперативного резерву першої черги з демобілізованих осіб, як із числа строковиків, так і мобілізованих.

– Це рішення закріплено у статті 26-2 Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу», – пояснює військовий комісар Менського району Віктор Павлюк. – Там зазначено, що під час особливого періоду демобілізовані в обов’язковому порядку без укладання контракту зараховуються до оперативного резерву першої черги.

Військовослужбовці, зокрема, і з бойовим досвідом, набутим під час збройного конфлікту на сході держави, залишаються закріпленими за своїми частинами навіть після демобілізації. У разі рішення Президента, підтриманого Верховною Радою, вони відразу ж будуть прибувати у свої підрозділи для проходження служби.

У той же час, на сьогодні залишається діючою структура військового резерву, що затверджена постановою Кабінету міністрів України від 12 листопада 2014 року №607 «Про затвердження структури військового резерву людських ресурсів». По завершенню особливого періоду військовозобов’язані матимуть змогу укласти контракт для проходження служби у резерві ЗСУ.

– Резервісти живуть цивільним життям, – продовжує розповідь воєнком. – Проте 1 – 2 рази на рік на одно- чи двомісячний термін призиваються на збори до військової частини, за якою вони закріплені, і виконують ті ж завдання, що і військовослужбовці. Збори припадають на періоди, коли підрозділи бригади займаються інтенсивною бойовою підготовкою. При цьому черговому польовому виходу передує цикл занять, під час яких резервісти мають змогу відновити навички та згадати всі ази військової науки.

За призваними на збори військовозобов’язаними на увесь період зборів та резервістами – на час виконання ними обов’язків служби у військовому резерві зберігаються місце роботи, а також займана посада та середня заробітна плата на підприємстві, в установі, організації незалежно від підпорядкування і форм власності.

Коментарі закриті.