DSC_1595

DSC_1595Під час ІХ Студентського форуму, який нещодавно відбувся у райцентрі, організатори провели опитування, у якому взяли участь 162 студенти. Запитання від районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді стосувалися студентського побуту, дозвілля, звичок та уподобань.

Майже всі – з холодильниками

1. Якими побутовими приладами оснащена твоя студентська кімната?

Результати вказують на непогану матеріальну забезпеченість побуту студентів, адже майже половина з них мають телевізор у кімнаті (а якщо врахувати те, що живуть по двоє – троє, то майже кожна студентська кімната має свій телевізор). Те саме можна сказати і про комп’ютери, праски. З холодильниками справа ще краща – їх мають у своїх кімнатах 72% опитаних студентів.

Мобільні є в усіх

2. Скількома мобільними телефонами користуєшся?

Усі (100%) студенти мають мобільні телефони, а майже третина (26%) мають два телефона з картками різних операторів. У студентському віці спілкування – чи не найголовніше.

Більшість – підзаробляє

3. Чи пробував/пробувала підзаробити грошей?

Відповіді свідчать про те, що більша частина студентів (67%) свідомо допомагають батькам – забезпечують себе додатковим заробітком.

Відповіді на другу частину запитання – «Якщо пробував підзаробити, то скільки за місяць вдалося отримати?» – розподілилися за розміром заробітку наступним чином:

Третина студентів отримують заробіток до 500 грн., оскільки трудяться неповний робочий день, і їхня праця оплачується погодинно. Але чимало студентів (10 чоловік) мали заробітки в 1500 – 2000 грн. Це переважно робота під час літніх канікул на повний робочий день.

Третина – Інтернет-залежні

4. Твої шкідливі звички:

Прикро, що всі студенти мають шкідливі звички. Якщо вони і дали відповідь «у мене тільки корисні звички», то при цьому перерахували декілька своїх звичок сумнівного характеру (пліткувати, сидіти ночами в Інтернеті). Невесела статистика і стосовно тих, хто випиває (25%), і не тільки у вихідні (10%), та палить (15%). А 7% студентів зізналися, що мають усі ці звички одночасно.

Є і «нечитайла»

5. Яка з останніх книг, що ти прочитав/прочитала тобі найбільше сподобалась?

Уподобання студентів приблизно однакові як до літератури української та російської, так і до зарубіжної. Викликає занепокоєння відповідь 28% студентів, що вони не читають нічого або не пам’ятають, що прочитали останнім (скоріше за все, це було або дуже давно, або взагалі книжок не читали).

Отаке кіно

Аналізуючи питання стосовно переглянутих кінофільмів, можна зробити висновок, що всі студенти «тримають руку на пульсі», ідуть у ногу з часом. Серед переглянутих ними кінострічок переважну більшість займають новинки – фільми, які тільки вийшли на екран або ж навіть ще тільки рекламуються (перегляд фільмів он-лайн надає таку можливість). Це «Сутінки», «Затемнення», «Подарунок», «2012», «Однокласники», «Солт», «Принц Персії», «Юленька». Невелика частина молоді дивляться серіали «Татусеві дочки», «Анжеліка», «Пам’ятай мене», ще менше надають перевагу фільмам, які вже стали класикою – із таких були названі «Любов і голуби», «Маска», «Один вдома». Науково-популярних фільмів не було названого жодного.

Мріють про життя без ДАІ

Ще більша різноманітність найзаповітніших мрій студентів. У 20-х молодих осіб вона однакова: бути щасливим, отримати освіту та хорошу роботу – це мрія 16-ти осіб. Мати багато грошей чи просто стати мільйонером мріють сім чоловік, стільки само жадають поїхати за кордон, трохи менше (шість чоловік) хочуть мати власний автомобіль і окреме житло. П’ятеро вже замислюються над тим, як успішно одружитися, ще четверо чекають на справжнє кохання та диво. Серед опитаних є студенти, мрії яких захмарні: злітати в космос, стати актрисою, стати президентом, грати за «Динамо». Хоча, як сказати, усі ці мрії реальні і здійсненні, якщо впевнено йти до них.

А мрії деяких студентів були навіяні настроєм чи миттєвими бажаннями: багато пива, потрапити на обкладинку блокнота студентського форуму, жити весело, жити без ДАІ.

Фото автора.

Коментарі закриті.