Досі триває колотнеча навколо виплати страхових компенсацій родичам загиблих 9 вересня у ДТП поблизу Березни. Страхова компанія запевняє: були б заповіти – гроші виплатили б терміново. Але хто ж про таке думав? Загинули переважно молоді люди. Тож у даній ситуації рішення – за нотаріусом.

Директор філії страхової компанії «Гарантія» Людмила Мурована пояснює:

– Страхова виплата на загиблого внаслідок нещасного випадку на транспорті – це теж своєрідна спадщина. І кому з родичів її виплачувати? У кожного загиблого їх кілька. Батьки, діти, чоловік чи дружина, сестри та брати. Хто ж має право отримати страховку? Не у повноваженнях страхової компанії це визначати.

Знаю випадок, коли страхове відшкодування після загибелі пасажира нарахували одній сестрі, а інша обурилася. Адже сума немаленька, 102 тисячі гривень. І як не складно у такій ситуації говорити про гроші, але… Інколи родичі потерпілого після трагедії сваряться через виплату. А те, що рідним потерпілих у ДТП під Березною страхова компанія наразі вже виплатила по 15 тисяч гривень, то на цей крок її керівництво пішло свідомо. Адже на похорон, поминки потрібні чималі кошти. І ніколи було тоді розбиратися, кому платити страховку.

А нині, стверджує Людмила Мурована, родичі загиблих повинні із заявою звернутися до нотаріуса.

У свою чергу завідувач державної нотаріальної контори у Менському районі Катерина Петрикей каже, що за багаторічний досвід роботи у цій сфері не пам’ятає жодного випадку, аби рідні загиблих у ДТП пасажирів зверталися з подібною ситуацією. До того ж, нотаріус може видати довідку лише через півроку після того, як трапилася трагедія.

Приватний нотаріус районного нотаріального округу Віра Новик підтвердила, що дійсно, аби отримати страхову виплату на загиблого внаслідок нещасного випадку на транспорті, потрібно звернутися до нотаріуса за довідкою про визначення спадкоємця. Нотаріус зробить запит до страхової компанії і через півроку видасть документ.

Дехто з родичів загиблих 9 вересня у ДТП поблизу Березни не стали чекати і пішли до суду.

Коментарі закриті.