Минулої п’ятниці  у Мені працювала  лікар-ортопед всеукраїнського рівня – Валерія Горелік.  Медик приїхала на запрошення народного депутата України Валерія Давиденка та голови районної ради Олександра Мисника. Прийом проводила у районній лікарні.

 

Валерія Горелік – дитячий ортопед, хірург, кандидат медичних наук, доцент кафедри НМАПО ім. Шупика, лікар вищої категорії і керівник програми «Здорова дитина», яку ініціював на Чернігівщині Валерій Давиденко.

 

Традиційно, перед початком профілактичних оглядів, лікар дала прес-конференцію, у якій також взяли участь  народний депутат України Валерій Давиденко, голова районної ради Олександр Мисник і головний лікар ЦРЛ Петро Хомрач. У залі було багато мам і діток, а тому спілкування було дуже теплим. Народний депутат, зокрема, розповів, що саме змусило його вчергове звернути увагу на здоров’я дітей.

 

«Ініціатором програми на Менщині був Олександр Мисник. Він зателефонував мені і попросив привезти у район гарних спеціалістів, – зазначив Валерій Давиденко. – Як батько можу сказати, що телевізори і різні гаджети забирають здоров’я наших діток. Вони менше рухаються і, відповідно, мають безліч ортопедичних хвороб. А тому ця програма дуже важлива».

 

На прес-конференції підбили підсумки програми «Ортопеди. Здорова дитина». Нагадаємо, протягом останніх двох тижнів у Менському районі проводилися огляди дітей столичним ортопедами. Лікарі  працювали як у міських школах та садках, так і в сільських. Загалом, спеціалісти оглянули  понад 3 000 діток. По закінченні прес-конференції  столичний ортопед Валерія Горелік розпочала прийом. Лікар працювала цілий день. Вона застерегла батьків: якщо вони хочуть бачити здорових дітей, то мусять купувати взуття з твердою підошвою, забути про шльопанці до 12 років, давати можливість дитині ходити босоніж і не уникати фізичних навантажень.

 

«У зв’язку з тим, що зараз мало фізичного навантаження – найбільше трапляються плоскостопість і порушення осанки. У маленьких дітей погано формується стопа – раніше до 3 років формувалася, зараз – до п’яти. Бо нема можливості побігати босими, — зазначила Валерія Горелік.

Приїзд лікаря-ортопеда справді був необхідний. Біля кабінету зібралася  величезна черга бажаючих показати свою дитину спеціалісту, адже фахівець у галузі ортопедії такого рівня до Мени ще не приїжджав.

«Я привела свою дитинку, щоб лікар оглянув і може що порадив. Ми дуже вдячні за безкоштовний огляд», – каже молода мама Аліна.

 

До речі, голова районної ради Олександр Мисник проанонсував найближчі оздоровчі проекти. На Менщині, як і в багатьох районах області, незабаром стартуватиме новий проект, ініційований Валерієм Давиденком, – «Здоровий зір». А от 29 і 30 квітня у Мені  знову проводитиме  прийом лікар-мамолог.

«Цього разу лікарів-мамологів до нас приїде двоє, адже черга на профогляд дуже велика, а тому вони планують за два дні оглянути усіх жінок, які записалися на прийом», – зазначив Олександр Мисник.

 

Коментарі закриті.