Про неперевершеного баяніста, гармоніста, цікавого оповідача, дбайливого пасічника зі Стольного Валентина Журавля найближча газета вже якось розповідала. А це трапилася поважна нагода, аби про цю щиру і добру людину нагадати читачам «Нашого слова» ще раз.

67
Валентин Журавель на все життя здружився зі своєю «Журавкою». Фото автора.

Коли спілкувалася з Валентином Миколайовичем, він тоді зізнався, що отримав запрошення на участь у першому Всеукраїнському фестивалі «Грай, гармонь!». Дата фестивалю раз по раз переносилась через об’єктивні і суб’єктивні причини. Журавель, було, вже і надію втратив зіграти у Коростені, що на Житомирщині, бо саме там мав відбутися конкурс гармоністів.

Нарешті торік, якраз на День незалежності України, мрія стольненського музиканта здійснилася.
– Наїхало у Коростень людей звідусіль, як того весняного цвіту, – каже Валентин Журавель, – і гармоністи, і їхні родичі та друзі. Зустрічали нас на найвищому рівні. Були запрошені музиканти-віртуози із-за кордону – Румунії, Болгарії, Польщі, Чехії, Словаччини і ближнього зарубіжжя. Як і годиться, відбувся відбірковий конкурс для участі гармоністів у гала-концерті.

Фестиваль у Коростені тривав чотири дні. Аматори і професіонали клавішного інструменту знайомилися, спілкувалися, а ще й здійснили екскурсію містом, подружилися з привітними і щедрими його жителями.

Наш Журавель без особливих труднощів подолав мистецькі сходи і став учасником гала-концерту гармоністів.

– Нас із області у Коростені було двоє – я та ще музикант з Прилук, – розповідає Валентин Миколайович. – Я як вийшов на сцену під час гала-концерту, то побачив щирі і доброзичливі усмішки зарубіжних колег, а дзвінкі оплески їх та усіх глядачів супроводжували увесь мій виступ. Цього конкурсу я не забуду скільки й житиму.

– Чому ж Ви про таку важливу подію мовчали, не ділилися радістю і успіхом з найближчою газетою?
– Якось не хотів виставляти себе на показ усім, – відповів Журавель, – головне, що я отримав величезний заряд бадьорості, упевнився у своїх силах, як гармоніст. Цей фестиваль був, є і залишиться бальзамом для моєї душі. Я дуже щасливий з того.

Коментарі закриті.