Автор: Юрій Товстоп’ят.

Чемпіонат району з футболу закінчився. Перше місце знову в менського «Авангарду», друге – у «Березни». Цьогорічним сюрпризом першості стало стольненське «Торнадо», зайнявши третє місце.

До останнього туру трималась інтрига стосовно того, хто саме стане володарем бронзових медалей першості району з футболу. До останнього претендентів залишилось двоє: стольненське “Торнадо” та менський “Темп”. І от, в неділю це питання вирішилось на користь мешканців Стольного. Так, саме мешканців, а не лише футболістів: річ у тім, що такій армії прихильників, яка є в “Торнадо”, позаздрить будь-яка команда району (й області також). Тому грають футболісти, в першу чергу, для своїх вболівальників.

На виїзний матч до Синявки приїхало біля 100 (!) прихильників футболу зі Стольного. Господарі також відповіли достойною підтримкою своїх улюбленців, тож крім власне футбольного матчу було влаштоване ще й змагання фанів. І проходило все це, що приємно відзначити, в дружній атмосфері, і боротьба спостерігалась виключно спортивна.

Вже в перші півгодини гри глядачі встигли побачити забиті м’ячі як в одні, так і в інші ворота. Зазначимо, що нічия аж ніяк не влаштовувала гостей: при такому розвитку подій третє місце дісталося б “Темпу”, який згідно прогнозів мав би легко набирати три очки в матчі з “Дяговою”. Можливо саме тому гостям знову вдалось відзначитись. Перемога в двобої гарантувала б “Торнадо” бронзу першості і тоді озиратись на результат матчу в Мені не довелося б. Та радість приїжджої команди тривала недовго: через деякий час “Синявка” відновила рівновагу. Не хотів здаватись бронзовий призер попередніх двох років і складати свої повноваження перед цьогорічним претендентом на це звання, тому напруга в матчі була неабиякою. Та все ж мотивація у гравців “Торнадо” виявилась більшою, що й дало їм змогу вирвати-таки бажану перемогу в фінальному відрізку матчу: третій забитий м’яч означав таке жадане третє місце.

“Темп” же свою гру так і не розпочав: “Дягова” хоч і приїхала у Мену, та вийти на поле не захотіла. Технічна поразка стала вже п’ятою для команди в цьому році, при чому лише тричі команда взагалі не приїздила на гостьові поєдинки. Ще двічі зіграти просто не довелось через ті чи інші причини (і обидва рази – саме з “Темпом”).

Три очки навряд чи принесли задоволення гравцям “Темпа”: все ж надія на бронзу жевріла в їх серцях до останнього.

Одразу за “Темпом” в турнірній таблиці розмістилася “Кудрівка”. Втриматись на п’ятій позиції хлопцям дозволив невиїзд “Березни”, який цього дня приймав участь в змаганнях за Кубок Макарова.

У цьому ж турнірі в неділю взяв участь (і, більше того, переміг в ньому!) менський “Кооператор”. Та в зв’язку з цим команда знехтувала матчем першості району з величківським “Шансом”, який здобув, таким чином, три очки без бою.

Інша ж величківська команда, в свою чергу, вже звично подарувала свої очки, не приїхавши в гості до менської “Юності”. Таким чином, останнім вдалось втриматись в десятці кращих команд районної першості, лише на два очки випередивши той-таки “Шанс”.

З неабиякими претензіями на те, щоб завершити сезон на 12-му місці, змістивши з нього “Дягову”, вийшов на поле “Старт” з Жовтневого. Та клас суперника дався взнаки: фінальний свисток зафіксував перемогу команди “Макошине” з рахунком 1-3. Це дозволило їй фінішувати на шостому місці, лише на п’ять очок поступившись бронзовому призерові.

Ще один поєдинок туру відбувся в Куковичах, де місцева команда приймала менський “Авангард”. Різниця в класі далася взнаки: все ж недарма менська команда розташувалась у верхівці турнірної таблиці чемпіонату, а куковицька – очолила всього-на-всього нижню її частину, посівши восьме місце. В цьому поєдинку було забито стільки ж м’ячів, скільки у всіх інших матчах цього туру разом взятих. Особливо хотілось би відзначити фінальну крапку в матчі: одному з кращих нападників чемпіонату Владові Руденку вдався вишуканий удар метрів з 40-ка в акурат під перекладину гостьових воріт. Таким чином і був встановлений фінальний рахунок в матчі: 3-6 на користь більш іменитих гостей.

Раніше чемпіон дозволив собі пропустити більше двох м’ячів лише одного разу (в матчі з іншим “Ку” – “Кудрівкою”), всього ж за сезон команда пропустила рівно стільки ж, скільки було турів – 26 м’ячів. Тобто в середньому один м’яч за гру. Це, звісно ж, кращий показник серед команд першості.

Ось так завершився чемпіонат району… Та все ж не закінчився футбол! Уже цієї неділі на вболівальників чекають захоплюючі битви в рамках Кубку району! То ж, далі буде…

Підсумкова турнірна таблиця


Джерело: Менский футбол.

Коментарі закриті.