У центральній районній лікарні протягом серпня 2010 року померли дві жінки, 1945 і 1946 років народження, повідомив «Нашому слову» головний лікар району Петро Хомрач.

Обидві хворі були проконсультовані пульмонологом обласної лікарні. До Чернігова жінок не перевозили через наявність протипоказань для транспортування.

Одна із захворілих кілька діб самостійно лікувалася вдома. Після госпіталізації до реанімаційного відділення не прожила і доби. У даному випадку, незважаючи на лікування відразу декількома сучасними антибіотиками, нижньодольова двобічна пневмонія переросла у тотальну. При відповідному дослідженні вірусу свинячого грипу не було знайдено.

Лікарі так пояснюють ці смерті: скоріш за все причиною такого перебігу хвороби є відсутність у людей імунітету. Звичайно, свій вплив на перебіг хвороби зробила і незвична для нас спека, під впливом якої ми жили більше місяця. Наприклад, у Москві смертність від всіх хвороб збільшилась у декілька разів.
Петро Хомрач звертається до жителів району з великим проханням: по-перше, не займайтеся самолікуванням, при перших же проявах застуди звертайтеся до лікарні.

До речі, пневмонія може бути безсимптомною і проявлятися тільки слабкістю та безсиллям. По-друге: варто зміцнювати імунітет. Якщо не можете відмовитися, то хоча б обмежте свої шкідливі звички. Вживайте побільше овочів і фруктів, особливо в осінній період.

Сьогодні показник захворюваності на ГРВІ та грип, зареєстровані пневмонії практично не перевищує аналогічний показник минулого року. У 2009 році за рік від пневмонії померло троє хворих, за сім місяців нинішнього – двоє. У районі після закінчення епідемії грипу з квітня не зареєстровано вогнищ вірусних інфекцій.

Усі медичні працівники, починаючи з працівників ФАПів і «швидкої допомоги», отримали від головного лікаря району вказівку госпіталізувати усіх хворих з підозрою на пневмонію до ЦРЛ. У хворих, які відмовляються від госпіталізації, – брати письмову відмову.

Коментарі закриті.